W alei 3 Maja znajduje się kilka ławek, które nie są w najlepszym stanie. O tym problemie informuje nas jedna z mieszkanek Piotrkowa. Kobieta zwraca uwagę na to, że przechodnie, którzy tamtędy idą, nie mogą na niej usiąść m.in. ze względu na wystający gwóźdź.
Trwają prace nad modernizacją ul. Wojska Polskiego, na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej. Obecnie zdarto tam nawierzchnię jezdni. Kierowcy, którzy poruszają się drogami w tej części miasta, muszą być wyczuleni na zmieniającą się tymczasową organizację ruchu.
Niełatwo dzisiaj o znalezienie okolicy, w której będzie można jednocześnie odpocząć i oddać się aktywnej rekreacji. Wielu z nas chciałoby swoją przyszłość związać z miejscem bezpiecznym, a zarazem takim, w którym będzie można żyć komfortowo. W Piotrkowie Trybunalskim to możliwe. Na wschodzie miasta, wiele osób zamieszkało już na osiedlu Zielona Aleja. Kompleks jest już niemal w pełni ukończony. Trwa jeszcze budowa ostatniego bloku, więc szansa na zamieszkanie w "zielonym sercu" Piotrkowa, wciąż jest realne.
Wybierając miejsce, w którym chcemy żyć kierujemy się przeróżnymi aspektami. Dla jednych ważna jest bliskość szkoły czy sklepu, kto inny lubi otaczać się zielenią, są też tacy, którzy stawiają na spokój i cichą okolicę. W Piotrkowie Trybunalskim wciąż rozrasta się osiedle Zielona Aleja, gdzie wiele osób znalazło już swoje wymarzone „M”. Mariusz Wilk, Prezes Zarządu w ZW INVESTMENT, czyli spółki zajmującej się budową osiedla opowiedział nam o jego walorach.
Aleja 3 Maja, wiodąca do Parku im. ks. J. Poniatowskiego to jedna z bardziej urokliwych piotrkowskich ulic. Została tak nazwana dla uczczenia 198. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. O jej dziejach od czasów, kiedy była główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i nosiła nazwę Alei Aleksandryjskiej oraz piotrkowianach zaangażowanych w tworzenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, przeczytacie w książce Pawła Kendry "Znam takie miejsca… Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”.
Gwałtowne zjawiska pogodowe będą coraz gwałtowniejsze i coraz częstsze, niestety w związku z tym mogą się także pojawiać trąby powietrzne. Polscy naukowcy i synoptycy wytyczyli tzw. aleje tornad, która obejmuje znaczny obszar naszego kraju, na tej trasie znajduje się m.in Łódzkie, a więc m.in. Piotrków Trybunalski i okolice, czy powinniśmy się bać?
Mieszkańcy Piotrkowa zauważyli, że przy Alei 800-lecia znajdują się cztery zatoki postojowe i wiaty przystankowe, ale kursuje tamtędy zaledwie jeden autobus. Dlaczego?
Wreszcie wpłynął pierwszy projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego 2016. Mieszkańcy Piotrkowa chcą budowy siłowni zewnętrznej na trawniku wzdłuż alei Concordii.
Druga rocznica katastrofy smoleńskiej upamiętniana jest w wielu miejscach w Polsce. W Przedborzu powstała Żywa Aleja 96 Polaków. Na jej początku stanął głaz, na którym odnaleźć można nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.
W Piotrkowie Trybunalskim mamy 5 ulic, w nazwie których występuje słowo aleja bądź aleje. Niestety, mieszkańcy miasta mogą nie wiedzieć, jak się naprawdę nazywają te ulice, skoro nawet Urząd Miasta tego nie ogarnia.