By wesprzeć dokończenie budowy nowej siedziby Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa, w sobotę w sali OSP w Szydłowie zorganizowano bal charytatywny. Podczas zabawy zbierano pieniądze na ten szczytny cel.
Za nami kolejny integracyjny turniej drużynowy w boccię zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem towarzyszyły mu zawody w darta, czyli popularne rzutki. W zmaganiach uczestniczyły głównie osoby niepełnosprawne.
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim z działów penitencjarnego, terapeutycznego i ochrony wzięli udział w szkoleniu z zakresu postępowania z więźniami niepełnosprawnymi.
Piotrkowianie solidaryzowali się w poniedziałek z rodzicami niepełnosprawnych dzieci. Wszystko dlatego, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło zasady kształcenia specjalnego. Najważniejszą zmianą jest zlikwidowanie nauczania indywidualnego na terenie szkoły.
Bez kolejki, bez skierowania na świadczenia udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, bez limitów finansowania w rehabilitacji – z takich udogodnień mogą korzystać osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał ponad 21 milionów zł, które pozwolą sukcesywnie zwiększać tym osobom dostępność do leczenia.
Dlaczego niepełnosprawni nie mają w Piotrkowie darmowego parkingu? - pyta jedna z mieszkanek. Kobieta twierdzi, że nasze miasto jest chyba jedynym w Polsce, które pobiera takie opłaty. Problem w tym, że w każdym mieście w Polsce mogą obowiązywać inne zasady, a o tym, kto jest zwolniony z opłaty, decydują samorządy.
Od czwartku w Sulejowie trwa zgrupowanie kadry Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Sportowcy przygotowują się do Międzynarodowego Turnieju w Kazachstanie. Mężczyźni udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych i pomimo różnych dysfunkcji, poświęcają się pasji.
Już po raz XIII w Piotrkowie rozegrano integracyjny, indywidualny turniej w boccię. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy: osoby niepełnosprawne oraz poruszające się o własnych siłach.
"Polska dla wszystkich" to hasło protestu, który odbył się w sobotę w Rynku Trybunalskim. Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych mieszkańcy Piotrkowa postanowili walczyć o ich prawa. Piotrkowianie zwrócili uwagę na sytuację osób z dysfunkcjami, ale także wspierali tych, którzy od 18 dni protestują przed Sejmem.
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Piotrkowa, gminy Sulejów, Mniszków i Moszczenica stawili się w sobotę przy ul. Wolborskiej 86 z młotami, piłami i wkrętarkami. Wspólnie wybudowali ogrodzenie nowej siedziby Centrum Szansa.