Advertisement

Artykuły do tagu: AresztŚledczy

Praca dla więźniów. Czy   w Piotrkowie powstanie hala?
W ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości na terenach więzień powstają hale produkcyjne, w których będą pracować będą pozbawieni wolności. Zakłada on także możliwość nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz ulg dla przedsiębiorców zatrudniających zatrzymanych.
24.12.2018 19:22
Święta za kratami...
Boże Narodzenie to okres szczególny, który poświęcamy przede wszystkim na spotkania z rodziną. Czy świąteczny nastrój może zapanować także w takim miejscu, jak więzienie? O tym opowiada Patryk, jeden z osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim.
Arcybiskup w piotrkowskim areszcie
Prawie 30 osadzonych z piotrkowskiego Aresztu Śledczego wzięło udział w wyjątkowej mszy św., którą z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia odprawił w więziennej kaplicy arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś.
Piotrkowski areszt kształci przyszłych glazurników
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim trwa kurs zawodowy dla skazanych przyuczający ich do zawodu glazurnika. To już ostatnie szkolenie zorganizowane przez piotrkowską jednostkę penitencjarną w 2018 roku.
Strażnik więzienny z Piotrkowa kolejny raz uratował życie
Samochód zaopatrzenia zaparkowany na parkingu przed piotrkowskim aresztem stanął w płomieniach. Kierowca niczego nie zauważył, bo postanowił uciąć sobie drzemkę. Na ratunek pospieszył strażnik więzienny.
Pracownicy aresztu wiedzą, jak postępować z niepełnosprawnymi osadzonymi
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim z działów penitencjarnego, terapeutycznego i ochrony wzięli udział w szkoleniu z zakresu postępowania z więźniami niepełnosprawnymi.
Piotrkowscy skazani będą pracować dla nowego kontrahenta
Kolejni więźniowie będą mogli pracować nie opuszczając aresztu. Piotrkowski Areszt Śledczy podpisał umowę z nowym zewnętrznym kontrahentem.
Piotrkowski funkcjonariusz najlepszy w kolarstwie
Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim wygrał Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym, które odbyły się w Warce.
Połowa „siedzi”, połowa pracuje
Prawie połowa osadzonych w piotrkowskim Areszcie Śledczym pracuje. Co trzeci otrzymuje wynagrodzenie. To efekt zainicjowanego przez wiceministra sprawiedliwości programu „Praca dla więźniów”, którego cel to aktywizacja zawodową osadzonych, a co za tym idzie skuteczna resocjalizacja.
Areszt w Piotrkowie bez tajemnic
Areszt Śledczy w Piotrkowie otworzył nam swoje bramy. Funkcjonariusze Służby Więziennej pokazali nam cele dla osadzonych, kuchnię, spacerniak, strzelnicę, a nawet oddział dla niebezpiecznych osadzonych. Piątek, 30 czerwca to dzień Centralnych Obchodów Święta Służby Więziennej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat