W 2020 roku Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego obniżyła o 32 proc. emisję dwutlenku generowaną przez jej działalność operacyjną. Jednocześnie wdrożyła Politykę Odnawialnych Źródeł Energii, w ramach której finansowane są m.in. projekty farm fotowoltaicznych oraz wiatraków oraz zaostrzyła kryteria finansowania dla wysokoemisyjnych sektorów gospodarki.
Nie jest tajemnicą, że branża energetyczna od lat jest podstawą do rozwoju gospodarczego oraz społecznego krajów na świecie. Energia, która jest wytwarzana w tym sektorze jest nieodzowną częścią procesów przemysłowych i ogromnie wpływa na postęp oraz innowacje. Źródła pozyskiwania energii są bardzo zdywersyfikowane, co przekłada się na zastosowanie specjalistycznych narzędzi oraz maszyn, które cechują się nie lada wytrzymałością.
Całą wypowiedź można sprowadzić do dwóch słów: instalacja fotowoltaiczna. Obecnie to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród gospodarstw domowych i przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego.
W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030. Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie, co jest praktycznie jednoznaczne z całością obszaru wszystkich upraw prowadzonych na potrzeby działalności PepsiCo. W ten sposób do końca bieżącej dekady firma zamierza zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 3 mln ton. Działania ujęte w programie podejmowane będą także w Polsce, gdzie PepsiCo na stałe współpracuje z 80 gospodarstwami dostarczającymi ziemniaki produkowane w 100% w sposób zrównoważony na łącznym obszarze 5800 hektarów.
Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych został pierwszym w Polsce certyfikowanym zakładem produkującym gazy powietrzne przy wykorzystaniu energii pochodzącej w 100 procentach ze źródeł odnawialnych (OZE). Proces certyfikacji został przeprowadzony przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV SÜD.
Cały kraj został zalany bilbordami i plakatami, na których widnieje hasło "kochajcie się, mamo i tato", stylizowane na napisane przez dziecko. Promują one nierozerwalność małżeństwa, a ich twórcy na swojej stronie przekonują, że rozwód jest zawsze złym rozwiązaniem. W Piotrkowie również takich bilbordów nie zabrakło. Odpowiedzią na nie są banery, które mają z kolei wspierać osoby LGBTQ+.
Fotowoltaika coraz częściej pojawia się na dachach naszych domów, stała się doskonałą alternatywą dla energii pozyskiwanej z paliw kopalnych. Jest to rozwiązanie ekologiczne, dające spore możliwości oszczędzania.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odwiedzili miejsca pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujące się na ziemi łódzkiej. W naszym regionie kwiaty, z okazji 11. rocznicy tej tragedii, składał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Marta Dudek zdobyła srebrny medal w grze podwójnej podczas Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12 . Zawodniczka piotrkowskiego klubu ST Winner dobrze spisała się również w singlu, odpadając dopiero po ćwierćfinałowym pojedynku z późniejszą triumfatorką turnieju.
PKO Bank Polski jest w konsorcjum banków, które udzielą kredytu inwestycyjnego o wartości 138 mln zł spółce PAK PCE Fotowoltaika na budowę farmy fotowoltaicznej Brudzew o mocy 70 MWp. Będzie ona jedną z największych tego typu inwestycji Polsce i ma zostać zakończona w IV kwartale 2021 roku. Instalacje powstaną na terenach pogórniczych.