Marta Dudek została tenisową wicemistrzynią Polski

Czwartek, 18 marca 20212
Marta Dudek zdobyła srebrny medal w grze podwójnej podczas Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12 . Zawodniczka piotrkowskiego klubu ST Winner dobrze spisała się również w singlu, odpadając dopiero po ćwierćfinałowym pojedynku z późniejszą triumfatorką turnieju.

Marta Dudek wraz ze swoją partnerką Darią Dehmel (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) przystępowały do turnieju rozstawione z numerem "2". W pierwszej rundzie para miała "wolny los" i na kort wybiegły po raz pierwszy w meczu ćwierćfinałowym, który wygrały 6:3, 6:0. Dziewczyny już nie tak łatwo, ale również w dwóch setach (6:4,6:2) rozstrzygnęły mecz półfinałowy.

Finałowe starcie było najbardziej zaciętym meczem turnieju. Marta i Daria uległy nieznacznie 5:7, 6:7(2) parze rozstawionej z numerem "1" – Lenie Markowskiej (KS Górnik Bytom) i Oliwii Sybickiej (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola).

Zadowolenia z występu Marty nie kryje jej trener, Maciej Wściubiak, który podkreśla, że dzięki jej deblowemu sukcesowi ST Winner może się poszczycić posiadaniem medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych od lat 12 do 21.

Jeśli chodzi o grę pojedynczą, to reprezentantka Szkoły Tenisa Winner także ma powody do zadowolenia. Marta została rozstawiona z numerem „6” i w pierwszej rundzie nie oddała nawet gema. W dwóch setach wygrała również rywalizację ćwierćfinał, gdzie na drodze piotrkowianki stanęła turniejowa „jedynka” Oliwia Sybicka. Po zaciętej walce zwycięsko wyszła z niej faworytka, wygrywając 6:3, 6:7(1), 10-4. Warto dodać, że Marta była jedyną zawodniczką w całym turnieju, która zdołała urwać seta późniejszej triumfatorce.