Advertisement

Artykuły do tagu: Bank

Wakacje za granicą. Lepiej płacić kartą czy gotówką?
Planujesz letni wyjazd za granicę? Nawet, gdy wykupujesz wczasy all inclusive w biurze podróży, na miejscu czekają Cię wydatki. Złotówkami nie zapłacisz za pamiątki, napoje, lody, wycieczki fakultatywne czy inne drobne przyjemności. Jak lepiej płacić podczas zagranicznych wakacji? Wybrać kartę czy gotówkę? Analizujemy opłacalność, wygodę i bezpieczeństwo różnych opcji. Przeczytaj i wybierz najlepsze rozwiązanie. Ciesz się wypoczynkiem oraz rozrywkami bez ciągłego myślenia o kwestiach finansowych.
Śmiertelny wypadek na DK74
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Dzbanki w gminie Szczerców. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął 33-letni kierowca seata.
Jak wybrać konto bankowe
Założenie konta bankowego to w dzisiejszych czasach absolutny obowiązek, który dotyczy niemal każdego. Chyba nikt nie wyobraża już sobie przetrzymywania pieniędzy w formie gotówki jedynie w domu, skrywając większe oszczędności za książkami ustawionymi na półce lub innym przeznaczonym do tego miejscu. Odpowiednio dobrany rachunek może pozwolić ci nie tylko na przechowywanie oszczędności, ale także dokonywanie szybkich transakcji bez wychodzenia z domu. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie konta pojawia się pytanie, jak wybrać konto bankowe?
Próbowali okraść bankomat
Do próby kradzieży pieniędzy z bankomatu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (10-11.07.2022) w Gorzkowicach. Sprawcy musieli zrezygnować ze swoich planów, bo zostali spłoszeni przez policyjny patrol.
Wakacje kredytowe obciążeniem dla banków
Projekt, przewidujący wakacje kredytowe bez warunków dochodowych, to zbyt duże obciążenie dla sektora bankowego, bo rząd znacząco nie doszacował liczby potencjalnych chętnych, jeśli nie będzie praktycznie żadnych warunków skorzystania - uważa wiceprezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek.
W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny?
2021 roku był rekordowy dla branży hipotecznej pod względem ilości złożonych wniosków, średniej deklarowanej kwoty i wyników sprzedaży1. Zwiększające się stawki WIBOR oraz rosnące stopy procentowe powodują jednak, że coraz więcej Polaków zastanawia się, czy warto wziąć kredyt hipoteczny. W jakim banku dostaniesz korzystną ofertę? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i jakie są prognozy.
Wyniki finansowe Nest Banku
Nest Bank wypracował zysk za 2021 rok w wysokości 4 mln złotych netto. Grupa Nest Bank S.A., w której skład wchodzi bank oraz spółka faktoringowa Faktoria, również wypracowała w 2021 roku zysk – w wysokości 2,1 mln zł.
ING wprowadził możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej w aplikacji mobilnej Moje ING
Nowa funkcjonalność umożliwia zakup elektronicznego biletu w ponad 100 miastach, a płatność za nie realizowana jest bezpośrednio z konta w ING.
Frankowicze nie muszą obawiać się bankowych pozwów
Sposobem wywierania presji na frankowiczów są pozwy o wynagrodzenie za korzystanie z cudzego kapitału. Dodatkowo banki przedłużają postępowania sądowe, składając wiele wniosków dowodowych, aby konsument, który z reguły jest pierwszy raz w życiu w sądzie, zniechęcił się do prowadzenia sprawy.
PKO BP pomoże zarządzać finansami Wrocławia i Poznania
Przez trzy kolejne lata PKO Bank Polski będzie prowadził rachunki bankowe Wrocławia, a przez cztery Poznania. To już kolejni kontrahenci banku z obszaru samorządu terytorialnego. W ostatnim czasie bank podpisał umowę na kontynuację kompleksowej obsługi budżetu Województwa Mazowieckiego. Obecnie PKO BP zapewnia obsługę budżetów siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich - w sumie ok. 280 jednostek.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat