Z taką inicjatywa wyszedł Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Do miasta sukcesywnie przyjeżdżają kolejni uchodźcy z Ukrainy. Wśród nich duży odsetek stanowią dzieci.
Piotrkowska Hala Targowa miała pomóc miastu odbudować status sprzed wojny. Dać impuls do odbudowy przemysłu i handlu. Dlatego też na jej budowę zaciągnięto niebotyczny, jak na tamte czasy, kredyt w wysokości niecałych dwóch milionów dolarów. Inwestycja miała rozmach, a piotrkowska hala miała być jedną z czterech tego typu budowli w kraju.
Dziś rozpoczyna się ta astronomiczna, jutro kalendarzowa. Pogoda zachęca do wyjścia na spacer i pooddychania wiosennym powietrzem. Przy odrobinie szczęścia może uda się znaleźć kwiaty czy pączki na drzewach bądź krzewach.
Strażacy uczczą minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy. Apel w tej sprawie wystosował Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.
O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi. Świadczenie przysługuje każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, oraz obywateli Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli do Polski.
To nie nowa atrakcja, lecz wieloletni problem mieszkańców. Kilka lat temu ulica Świerczów w Piotrkowie Trybunalskim została gruntownie wyremontowana. Z wartej niemal pół miliona złotych inwestycji cieszyli się okoliczni mieszkańcy. Okazało się jednak, że radość trwała bardzo krótko. Aktualnie zarzucają oni wykonawcy prac fuszerkę, bo jak mówią, odwodnienie w najniższym punkcie drogi praktycznie nie istnieje, a w zamian, po opadach tworzy się w tym miejscu małe "jezioro", przez które nie sposób przejść suchą stopą.
Na ten weekend polecamy przede wszystkim bardzo udany literacki debiut w kategorii kryminału. To powieść prawniczki Anny Górnej. Czy uda jej się dojść do takiej pozycji, jaką osiągnął inny piszący prawnik Remigiusz Mróz? Jest na to spora szansa. Zestaw, jak zawsze, składa się z trzech propozycji, dlatego polecamy zapoznać się z każdą z nich.
Zajęcia, które odbywać się będą w Domu Kultury w Moszczenicy, poprowadzi Paweł Filipek - muzyk, nauczyciel oraz instruktor w orkiestrze dętej z Grocholic.
Radna Marlena Wężyk-Głowacka apeluje do prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego o przerwanie budowy ciepłowni zasilanej gazem. Jej zdaniem wojna na Ukrainie zmieniła wszystko. - Zatrzymanie tej inwestycji kosztowałby 30 milionów złotych - ripostuje Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni.
Klauzula wykonalności w potocznym rozumieniu jest środkiem, który pozwala na odzyskanie wierzytelności na drodze komorniczej. To potężny oręż w ręku wierzyciela, z którego może, ale nie musi skorzystać. Czym więc jest klauzula wykonalności? I w jakiej sytuacji mamy z nią do czynienia?