Znajdujący się nieopodal torów pomnik stanął „na budkach” w 1965 roku. Upamiętnia rozstrzelanych przez hitlerowców partyzantów i mieszkańców Piotrkowa. Pamiętnej egzekucji dokonano 12 lutego 1944 r. o godz. 9.00 na nasypie kolejowym.
Zapraszamy na rodzinną majówkę do Malutkie Resort od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja.
Instytut Pamięci Narodowej chce likwidować pomniki upamiętniające wydarzenia związane z komunizmem. Ma to być element procesu dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce. Również w Piotrkowie Trybunalskim mamy taki monument, dedykowany "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945", znany jako pomnik żołnierza z dziewczynką. Czy i on powinien zostać usunięty?
To już tradycja, że w okresie wiosenno-letnim w województwie łódzkim odbywają się wydarzenia plenerowe poświęcone Funduszom Europejskim. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na pikniki, które łączą w sobie okazję do spędzenia czasu z rodziną oraz inicjatywę popularyzacji dofinansowań unijnych.
Myślisz o pracy w urzędzie? Jeśli uważasz, że praca urzędnika to coś dla ciebie, zostań technikiem administracji. Wystarczy dwuletnia szkoła policealna i możesz podjąć pracę!
Uwaga na osoby podające się za pracowników spółdzielni i sprzedające czujniki gazu. To oszuści. O pojawieniu się naciągaczy informują lokatorzy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Zlot food trucków odbędzie się na placu przy ulicy Narutowicza za amfiteatrem już w sobotę i niedzielę.
Autostrada A1 na terenie województwa łódzkiego budowana jest na czterech odcinkach. Najmniejsze zaawansowanie prac jest na najdłuższym, bo 24-kilometrowym fragmencie pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem. Tam prace zaczęły się 9 miesięcy później niż na pozostałych odcinkach.
W okresie Świąt Wielkanocnych zmienia się rozkład jazdy kursowania piotrkowskich autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. O szczegółach korekty poinformowali przedstawiciele MZK w Piotrkowie Trybunalskim.
Wielkanoc to coroczne święto, które jest najstarszym i najważniejszym wydarzeniem w religijnym kalendarzu chrześcijańskim. Celebruje ono mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa i jest przy tym świętem ruchomym. Przypada na koniec marca lub kwiecień, co w praktyce oznacza w pełni wiosenny okres. Z tego względu wszelkie dekoracje wielkanocne to zwykle kolorowe i radosne ozdoby, w tym także typowe dla tego okresu kwiaty. Kompozycje wielkanocne można kupić gotowe lub też zdecydować się na własną wariację z wykorzystaniem wybranych roślin. Co więc najlepiej sprawdzi się na wielkanocnym stole? Podpowiadamy!