Advertisement
artykuł zewnętrzny

Pikniki Województwa Łódzkiego

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022
To już tradycja, że w okresie wiosenno-letnim w województwie łódzkim odbywają się wydarzenia plenerowe poświęcone Funduszom Europejskim. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na pikniki, które łączą w sobie okazję do spędzenia czasu z rodziną oraz inicjatywę popularyzacji dofinansowań unijnych.
Pikniki Województwa Łódzkiego

Na uczestników każdej imprezy czeka wiele bezpłatnych atrakcji, między innymi koncerty, konkursy z nagrodami, a na najmłodszych specjalnie przygotowane strefy zabaw. Odwiedzający będą mogli skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Zaprezentowane zostaną również projekty zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich.

 

Fundusze Europejskie dla każdego

 

Podczas pikników każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jak pozyskać dofinansowanie oraz jak założyć i rozwijać własną firmę. Przygotowano konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań oraz realizowanych projektów. Specjaliści wyjaśnią wszelkie wątpliwości, a beneficjenci podzielą się swoim doświadczeniem. Dla obywateli Ukrainy przygotowano specjalne punkty, w których będą mogli zasięgnąć informacji, w jaki sposób i gdzie szukać pracy.

 

Pikniki w Łódzkiem

 

Pierwszy piknik Województwa Łódzkiego – Historia z Funduszami Europejskimi odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. od godz. 16.00 na terenie Archikolegiaty w Tumie, w gminie Góra Św. Małgorzaty. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i występów artystycznych. Na spotkaniach dostępna będzie specjalnie przygotowana strefa kulinarna kół gospodyń wiejskich ze stoiskiem z „chłopskim garem” oraz wiele atrakcji dla dzieci, między innymi kolorowe dmuchańce. Uczestnicy wezmą udział w wielkim otwarciu grodziska w Tumie – jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych w całym regionie dofinansowanej z Funduszy Europejskich. A wszystko w historycznej oprawie z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Na zakończenie – fantastyczny koncert! Kolejne z wydarzeń zaplanowane jest na 29 kwietnia 2022 r. od godz. 14.00 przy Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie na terenie gminy Nowosolna. Piknik poświęcony będzie propagowaniu postaw sportowych i aktywności fizycznej. Zorganizowane zostaną m.in. tor przeszkód oraz ścianka wspinaczkowa. Na koniec uczestnicy będą mogli posłuchać koncertu, jakiego nikt się nie spodziewa! Wszystkie atrakcje, zabawy i przekąski są bezpłatne. Pikniki to okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie oraz dowiedzieć się więcej o ofercie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, licznych instytucji województwa oraz o Funduszach Europejskich.

 

Fundusze Europejskie w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim

 

Fundusze Europejskie zmieniają wszystkie powiaty województwa łódzkiego, również powiat piotrkowski i miasto Piotrków Trybunalski. Budowa budynków pasywnych w Sulejowie – basenu przyszkolnego i hali sportowej poprawiła efektywność energetyczną w gminie, zmniejszyła poziom kosztów eksploatacyjnych, ale również poprzez zapewnienie dostępu i miejsca do nauki, sportu, rekreacji, poprawiła jakość życia mieszkańców. Rewitalizacja Podzamcza w Piotrkowie Trybunalskim przywróciła tej zaniedbanej okolicy utracone funkcje społeczno-gospodarcze i zamieniła ją w teren atrakcyjny dla inwestorów, mieszkańców i turystów. Utworzenie Żłobka Akademii Myszki Miki w Gorzkowicach umożliwiło rodzicom powrót do pracy oraz zapewniło najmłodszym dzieciom bezpieczeństwo i doskonały rozwój. W ramach reorganizacji systemu pieczy zastępczej w Piotrkowie Trybunalskim w miejsce jednego powstały dwa mniejsze, bardziej rodzinne domy dziecka. Budowa Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole oraz wyposażenie gabinetu i sali zabiegowej w niezbędny sprzęt weterynaryjny umożliwiły profesjonalne leczenie i rehabilitację rannych dzikich zwierząt z terenu województwa łódzkiego. Natomiast budowa kompleksowego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków dla gminy Wola Krzysztoporska zwiększyła odsetek ludności korzystającej z nowoczesnej kanalizacji oraz ograniczyła skażenia wód gruntowych i powierzchniowych ściekami powstającymi na terenie gminy. To tylko niektóre z projektów, w których Fundusze Europejskie mają swój udział. Unijne pieniądze funkcjonują wokół nas i realnie wpływają na najbliższe otoczenie.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat