Uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Lamberta i odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców 3 maja i 23 czerwca 1944 roku na Kopcu” to główne punkty radomszczańskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.
11 tys. zł potrzebuje radomszczański Polski Czerwony Krzyż, aby zorganizować kolonie dla swoich najmłodszych podopiecznych. Jeżeli uda się zebrać pieniądze, w wakacje do ośrodka w Sulejowie wyjedzie 20-osobowa grupa maluchów
Polityk Solidarnej Polski przybył do naszego miasta na zaproszenie ruchu społecznego Młody Sulejów dla Pokoleń. Głównym tematem roboczego spotkania była sprawa niebezpiecznych odpadów
Pilarzy, ogrodników, ale też np. sprzedawców czy operatorów wózków widłowych poszukiwano na targach pracy, które odbyły się w Radomsku. Miejski Dom Kultury, gdzie firmy rozstawiły swoje stanowiska, przeżywał prawdziwe oblężenie.
Pisemny test wiedzy o ruchu drogowym, jazda zręcznościowa skuterem na czas, czy udzielanie pierwszej pomocy - to niektóre z konkurencji pierwszego etapu eliminacji do ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się wczoraj w piotrkowskim WORD-zie. Najlepsza okazała się drużyna z Radomska.
W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się XII Przegląd Małych Form Teatralnych. Ogromny sukces odniósł młodzieżowy zespół teatralny Plan B z Wolborza.
O wapienikach, pożarnictwie i rolnictwie z mieszkańcami gminy Sulejów porozmawia poseł Tadeusz Woźniak
Spłoszone konie, pędzące strusie, ranne psy. Przynajmniej kilka razy w roku agresywne zwierzęta pojawiają się na ulicach miasta, gmin. To nie lada problem dla samorządów. Ani w mieście, ani w powiecie nie ma bowiem „strzelby Palmera” dzięki której w sposób bezpieczny można takie zwierzę uśpić . O jej zakup od lat apeluje Tadeusz Płyk, powiatowy lekarz weterynarii.
Centralne Biuro Antykorupcyjne w poniedziałek zatrzymało dyrektor radomszczańskiego Powiatowego Urzędu Pracy Zofię O. CBA podejrzewa, że w zamian z korzyści majątkowe kobieta pozytywnie rozpatrywała wnioski o uzyskanie środków będących w dyspozycji urzędu przeznaczonych na walkę z bezrobociem.
W Radomsku na koniec marca zameldowanych było 47608 osób na pobyt stały i 893 na pobyt czasowy. W ostatnich latach w mieście więcej ludzi umiera, niż się rodzi. Wyjątkiem były lata 2008 i 2012, gdzie w urzędzie stanu cywilnego zarejestrowano więcej aktów urodzeń niż zgonów. Radomszczanie coraz częściej się rozwodzą. A pracę w mieście trudniej znaleźć kobietom.