Tego zaduchu mają dość. Wszystko paruje, gnije, pleśnieje i porasta grzybem. - Malowanie nic nie daje, chemia nic nie daje i wentylacja też. To jest dramat wszystkich rodzin, które tutaj mieszkają. Najbardziej martwimy się o zdrowie naszych dzieci. Wszystkie chorują i wszystkie z tego samego powodu. Diagnozy lekarzy są krótkie – dzieci będą chorować, dopóki nie zmienią się warunki mieszkaniowe. Tak jest przy Wiejskiej 5 w Piotrkowie (budynek TBS).
Grupka młodzieży z Piotrkowa i okolic postanowiła przyłączyć się do manifestacji przeciw ACTA. W piątek po południu z kilkoma transparentami wyrażali swoje niezadowolenie przed piotrkowskim magistratem. Na miejsce przyjechała policja. Zgromadzeni nie mieli pozwolenia na manifestację.
- Pomóżcie nam! Podpowiedzcie coś! - apelują urzędnicy do radnych. Sytuacja w piotrkowskiej oświacie jest tragiczna. A będzie jeszcze gorzej, bo koszty utrzymania szkół rosną, a pieniędzy będzie mniej.
W środę 25 stycznia w wieku 56 lat zmarł Roman Kaźmierczak - przewodniczący Rady Gminy Moszczenica VI kadencji, wieloletni radny, działacz sportowy, wychowawca młodzieży, członek Zarządu GLKS Włókniarz Moszczenica, długoletni pracownik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
Tak głośno przed Urzędem Miasta nie było już dawno. W czwartek wieczorem przed budynkiem magistratu zjawili się licealiści z IV LO. Przy dźwięku wyjących syren krzyczeli, że swojej szkoły nie oddadzą.
Mówi się, że z ZUS-em jeszcze nikt nie wygrał. Innego zdania jest Grzegorz Sowa - piotrkowski przedsiębiorca, który “ma marzenie, aby żyć w kraju, w którym obywatel po zapłaceniu podatków będzie mógł zrobić ze swoimi pieniędzmi to, co będzie chciał”.
Kompletnie pijany obywatel Słowacji, jazdę TIR-em zakończył w policyjnym areszcie.
Dwie szkoły w gminie Ręczno zostaną prawdopodobnie zamknięte. Taki los czeka placówki w Stobnicy i Bąkowej Górze. Jak mówi wójt gminy, Piotr Łysoń nie ma już pieniędzy, żeby dokładać do oświaty.
100 tys zł. na oświatę w mieście przekazała władzom Piotrkowa firma Haering Polska. - Nasza firma od zawsze stawiała na edukację, stąd ta pomoc - mówi Jacek Gałek, dyrektor generalny firmy Haering Polska.
Budżet województwa łódzkiego na rok 2012 zakłada wydatki na inwestycje przekraczające 40% wydatków ogółem. Jednocześnie zdecydowanie zmniejszony zostanie deficyt budżetowy. O ile w 2011 r. planowano go w wysokości blisko 159 mln zł, w 2012 zostanie ograniczony do 61 mln.