Dziś Poniedziałek Wielkanocny, zwany też Śmigusem-dyngusem. Tego dnia oblewamy się wodą.
Ul. Jeziorna to jedna z najważniejszych dróg na całym osiedlu Wierzeje w Piotrkowie. Od lat stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Pojawia się jednak szansa, że mieszkańcy tego osiedla w końcu doczekają się kompleksowej modernizacji tej drogi.
W Piotrkowie przebywa wiele ukraińskich rodzin. Wspólnie z polskimi, u których znalazły schronienie, przygotowywały świąteczne potrawy i święciły koszyczki. Wśród składanych sobie życzeń, najczęściej wypowiadane były "Spokojnego nieba nad głową".
Wszystko wskazuje na to, że będziemy skrobać samochodowe szyby.
Przejażdżka motocyklem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli mamy wolnych kilka godzin, czy choćby popołudnie to możemy wykorzystać ten czas na zwiedzania najbliższej okolicy.
Wielka Niedziela – niedziela wielkiej radości ze Zmartwychwstania i ostatni dzień rozważań ks. Mariusza Jersaka, proboszcza parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie.
Powszechnie uważa się, że dzięki różnym zajęciom sportowym dzieci lepiej się rozwijają, wyrabiają charakter, uczą życia i rywalizacji. Czasami trochę pod przymusem rodziców, którzy sami w sporcie się nie spełnili. Marzenia o karierze przerzucają więc na dzieci. No i płacą.
Aż 134 anioły, znane sceny biblijne czy wizerunek świętego Huberta - obrazy i freski, będące zarazem pięknymi przykładami sztuki sakralnej znajdują się w jednym z kościołów na terenie gminy Rozprza. Autorem dzieł jest Józef Mehoffer, uczeń samego Jana Matejki. Ich widokiem na co dzień mogą się cieszyć wierni należący do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.
Wykonane z kamienia i metalu stada stanowią już od ponad dwudziestu lat element krajobrazu miasta. Wzbogacają przestrzeń, urozmaicają teren, a często też zastanawiają. Skąd wzięły się w Piotrkowie? Dziś odkrywamy ich historię.