Również trzeci przetarg na zakup energii elektrycznej nie przyniósł rozstrzygnięcia. Znów nie wpłynęła ani jedna oferta.
Sześć osób, w tym czworo lekarzy zatrzymanych przez CBA w sprawie nieprawidłowości przy refundacji środka dietetycznego dla niemowląt. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.
W Aleksandrowie rozpoczął się trzecie etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W Urzędzie Gminy podpisano już umowę na realizację prac.
Gminy powiatu piotrkowskiego chcą przystąpić do programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. W tym celu w poszczególnych gminach rozpoczęło się szacowanie zapotrzebowania na ten surowiec.
W piątek (21.10.2022) w Urzędzie Miasta firma Defero z Sieradza złożyła podpis pod umową na zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 12. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2023 roku. Urzędnicy podali też listę miejsc, gdzie na czas remontu budynków Szkoły Podstawowej nr 12, przeniosą się jej uczniowie i nauczyciele. To SP nr 2 i 3, ZSP nr 2 i 4 oraz budynek "B" UJK.
Średnio jeden na trzech lekarzy doświadcza wypalenia zawodowego, problem ten szczególnie zauważalny jest wśród chirurgów czy osób pracujących w POZ. O tym, w jaki sposób wypalenie zawodowe przekłada się na relacje lekarz-pacjent dyskutowano na konferencji „Zespół wypalenia zawodowego w świecie lekarzy”.
Odpad z jednego procesu produkcyjnego staje się cennym surowcem dla innego. Taka idea powinna przyświecać gospodarce, w której efektywnie korzystamy z zasobów i jak najdłużej utrzymujemy wartość produktów - to jeden z głównych wniosków debaty „Od odpadu do zasobu. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ekonomii cyrkularnej”, zorganizowanej w dniu 13.10.2022 z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci w Centrum Prasowym PAP.
PGE Dystrybucja poinformowała o kolejnych planowanych wyłączeniach prądu. Bez energii elektrycznej w najbliższych dniach będą sobie musieli poradzić m.in. mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i gminy Moszczenica. Problemy pojawią się jednak także w kilku innych gminach.
Leki z osocza, będącego jednym ze składników krwi, to jedyna gwarancja nie tylko zdrowia, ale i życia dla setek tysięcy ludzi, a zapotrzebowanie na nie rośnie. W ostatnich latach byliśmy świadkami kryzysów z dostępem do tych terapii. Jedyny sposób na to, aby nie dochodziło do dramatu, jest zwiększenie dawstwa osocza oraz możliwości jego przetwarzania. To kierunek, w którym Polska chce zmierzać w najbliższych latach.
Będzie trzeci przetarg na prąd dla samorządów z naszego regionu. Z grupy zakupowej wyłączyły się jednak gmina Sulejów oraz piotrkowskie spółki: Elektrociepłownia oraz Wodociągi i Kanalizacja.