Początek marca jest bardzo szczęśliwy dla kilku piotrkowskich rodzin. Dziś odebrały klucze do mieszkań w wyremontowanej kamienicy przy ulicy Starowarszawskiej 5.
Lokale gastronomiczne w Piotrkowie będą zwolnione z jednej raty opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu. Taki projekt uchwały przygotował prezydent Krzysztof Chojniak, o czym poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim. Teraz nad dokumentem pochylą się miejscy radni.
Nowe mieszkania mają powstać w Piotrkowie Trybunalskim dzięki rządowemu programowi "Mieszkanie dla Rozwoju". Będzie można starać się o dojście do wykupienia ich na własność. Miasto miałoby zapewnić działkę pod budowę, a finansowanie inwestycji ma się odbywać głównie za pomocą dotacji i partycypacji lokatorskich. Pierwsze rozmowy w tej sprawie zostały przeprowadzone w środę (20.01) w piotrkowskim Urzędzie Miasta.
21 mln złotych otrzymają samorządy z powiatu piotrkowskiego w ramach rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych (FIL). 500 tysięcy trafi także do Piotrkowa. O wsparciu dla samorządów poinformował nas wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.
Podczas minionej sesji piotrkowskiej Rady Miasto rajcy przyjęli dwie uchwały mające na celu wsparcie przedsiębiorców i zachęcenie do inwestycji. Osoby prowadzące biznes będą mogły starać się o umorzenie podatku od nieruchomości oraz odroczenie lub umorzenie płatności czynszu.
Klienci jednego z barów w Radomsku wszczęli awanturę i zaczęli dewastować lokal. Obsługa zareagowała stanowczo i doszło do bójki.
Nie ustają protesty w sprawie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Również w Piotrkowie. Kobiety przyszły na Rynek w piątkowy wieczór, by zapalić znicze przed biurem PiS. W sobotę "spacerowały" po mieście, a w niedzielę manifestowały swoje poglądy przed kościołem NSJ. W poniedziałek kolejna odsłona protestu, czyli blokada.
Przetarg na prowadzenie lokalu przy ulicy Słowackiego 1 został ogłoszony na nowo. W pierwszym postępowaniu zabrakło chętnych. Być może odstraszyła ich cena najmu, którą TBS oszacował na blisko 33,5 tysiąca złotych netto na rok, a być może brak chętnych był spowodowany zapisem, że w lokalu może być prowadzona jedynie księgarnia. W drugim przetargu obniżono cenę czynszu na blisko 26 tys. 800 zł netto za rok. Przeznaczenie pozostało bez zmian. Według zapisu w lokalu po jednej z najstarszych księgarni w Piotrkowie może być prowadzona tylko taka sama działalność, czyli sprzedaż książek.
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zorganizowanej blokadzie krajowej "dwunastki" w Sulejowie. Mieszkańcy mają dość uciążliwości i czekają na obiecywaną od lat drogę ekspresową S12. Ruch blokowali na tyle skutecznie, że w obu kierunkach tworzyły się potężne korki.
Przedstawiciele inicjatywy S12 Natychmiast zapowiadają blokadę drogi krajowej nr 12. Jak tłumaczą, chcą wyrazić swoje niezadowolenie z powodu braku realizacji obietnic dotyczących budowy drogi ekspresowej S12, które składali rządzący.