Dworzec kolejowy w Piotrkowie to kolejne wyjątkowe miejsce na mapie miasta i regionu. I choć obecnie stanowi dla podróżnych głównie miejsce do oczekiwania na pociąg przed podróżą lub w jej trakcie, to przed laty stanowił miejsce ważnych wydarzeń. Tak dla Piotrkowa, jak i dla całego kraju. Był istotnym punktem na trasie kolejowej łączącej Warszawę z Wiedniem. Tędy przejeżdżali dygnitarze, głowy państw i inne ważne persony.
Podwyżki i galopująca inflacja to niestety tematy bardzo aktualne, ale z tymi zjawiskami w historii mieliśmy już do czynienia wielokrotnie. Dziś wspominamy historię sprzed stu lat, kiedy to kilkakrotnie podnoszono ceny biletów kolei podjazdowej Piotrków-Sulejów.
Trzecie ligowe zwycięstwo w aktualnych rozgrywkach piotrkowskiej klasy okręgowej odnieśli piłkarze UKS Concordii 1909. Liderem rywalizacji cały czas pozostaje Stal Niewiadów, która we wszystkich dotychczasowych 11 ligowych spotkaniach nie straciła nawet punktu.
Regionalne Terenowe Koło Emerytów i Rencistów Związku Zawodowego Maszynistów w Piotrkowie nie zapomina o swoim święcie. Byli maszyniści wspominali młode lata i dziękowali za opiekę.
Kolej jest najbardziej ekologiczną formą transportu towarów, generującą najmniejszy ślad węglowy - przekonują zgodnie od lat eksperci branżowi. Ze względu na postępujące coraz szybciej zmiany klimatu przesiadka na bardziej zielone formy transportu towarów wydaje się nieunikniona, szczególnie w kontekście rosnącej wymiany towarowej między UE i Chinami.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna od ponad 7 lat zapewnia podróżnym bezpieczny, komfortowy i ekologiczny transport w województwie łódzkim, a w weekendy również do Warszawy. Pociągi ŁKA są wyposażone we wszystko, co powinien posiadać nowoczesny skład, m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne i USB, monitory, innowacyjny system informacji pasażerskiej, biletomaty, bezpłatne wifi oraz miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce.
Wciąż nie wiadomo kiedy zakończy się rozpoczęta w marcu modernizacja ul. Rolniczej na wysokości przejazdu kolejowego. Zgodnie z pierwotnymi planami prace miały potrwać dwa miesiące, czyli do końca kwietnia. Niestety dokończenie inwestycji uniemożliwiają przedłużające się procedury związane z usunięciem powstałej w tym miejscu kolizji energetycznej.
Historia kolejnictwa w Piotrkowie jest niemal tak stara jak historia pocztowych znaczków. Pierwsze znaczki pocztowe wyemitowane zostały w 1840 r. w Anglii. Wkrótce, bo już w 1860 r. pojawiły się również na ziemiach polskich. W międzyczasie podjęto budowę Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Poruszające się tzw. „wiedenką” pociągi zawitały do Piotrkowa już w 1846 r. Właśnie kolej jest przedmiotem wystawy, którą będzie można podziwiać w piotrkowskim Muzeum w wakacje.
Czytelnicy naszego portalu żalą się na problemy w piotrkowskim punkcie szczepień powszechnych. Ich zdaniem tworzą się tam długie kolejki oczekujących , którzy dodatkowo w czasie deszczowej pogody tłoczą się przed wejściem do siedziby OSiR przy ul. Belzackiej, tworząc zagrożenie epidemiologiczne. Do sprawy odniósł się rzecznik piotrkowskiego szpitala.
Bardzo sprawnie przebiegają prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej. Wybudowano już m. in. fragment drogi dla jednośladów od torów w kierunku ciepłowni miejskiej. Pomimo, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona to od kilku dni kierowcy mogą przejechać przez teren robót oraz przejazd kolejowy.