artykuł sponsorowany

Łódzka Kolej Aglomeracyjna kursuje też do Piotrkowa

Czwartek, 26 sierpnia 2021
Łódzka Kolej Aglomeracyjna od ponad 7 lat zapewnia podróżnym bezpieczny, komfortowy i ekologiczny transport w województwie łódzkim, a w weekendy również do Warszawy. Pociągi ŁKA są wyposażone we wszystko, co powinien posiadać nowoczesny skład, m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne i USB, monitory, innowacyjny system informacji pasażerskiej, biletomaty, bezpłatne wifi oraz miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapewnia efektywną organizację pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie łódzkim. Poza aglomeracją łódzką pociągi ŁKA kursują między Łodzią a Sieradzem, Kutnem, Tomaszowem Mazowieckim, Piotrkowem Trybunalskim, Radomskiem, Drzewicą, Ostrowem Wielkopolskim Skierniewicami oraz Łowiczem. W weekendy jeżdżą również na trasie Łódź-Warszawa.

 

ŁKA dysponuje wyłącznie nowym taborem, który jest wyposażony we wszystko, co powinien posiadać nowoczesny skład, m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne i USB, monitory, nowoczesny system informacji pasażerskiej, biletomaty, bezpłatne wifi oraz miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Bezpieczeństwo i komfort podróży zapewniają znajdujące się w pociągu defibrylatory, pętle indukcyjne, numerowane miejsca, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis oraz strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry.

 

ŁKA stale podnosi atrakcyjność i efektywność kolejowych przewozów pasażerskich, m.in. poprzez zwiększanie częstotliwości kursowania pociągów, rozwój siatki połączeń, integrację transportu autobusowo – kolejowego, inwestycje taborowe oraz utrzymanie
i podnoszenie wysokich standardów podróży, co bezpośrednio przekłada się na wzrost liczby przewożonych pasażerów. Spółka prowadzi wielokanałowy system dystrybucji biletów, który daje klientom elastyczność i swobodę wyboru najwygodniejszej formy zakupu. Dzięki temu łódzka kolej postrzegana jest jako przewoźnik nowoczesny i przyjazny pasażerom.

 

ŁKA w swoich dążeniach kieruje się troską o jak najefektywniejsze wykorzystanie energii i ochronę klimatu. Jest pierwszym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce, który dołączył do programu Zielonej Kolei, powołanego przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei
i koordynowanego przez PKP Energetyka. Po wprowadzeniu rekuperacji i eco-drivingu (co przyniosło znaczne obniżenie kosztów za energię w ciągu roku), kolejnym kierunkiem działań jest przejście na zasilanie z Odnawialnych Źródeł Energii oraz produkcja zielonej energii nietrakcyjnej na własne potrzeby, przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznych.

 


Zainteresował temat?

1

5


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat