Po raz kolejny w Piotrkowie przed budynkiem jednej z siłowni przy ul. Sulejowskiej, wejścia pilnowali policjanci. Legitymowali osoby wchodzące do środka. Takiemu zachowaniu mundurowych przeciwni są właściciele budynku, prowadzący w nim legalną działalność szkoleniową. Inni przedsiębiorcy z tej branży, zastanawiają się nad wytoczeniem wobec policjantów pozwów cywilnych o uniemożliwianie prowadzenia działalności gospodarczej, której wolność gwarantuje wszystkim obywatelom Konstytucja.
Piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika wzbogacił o dodatkowy zbiornik na ciekły tlen. Decyzja o instalacji zapadła w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością poddawania tlenoterapii większej liczby pacjentów placówki – szczególnie tych chorych na Covid-19. - Obecnie nie stwierdzamy żadnych problemów z dostępnością, kwestiami logistycznymi ani zamawianiem tego życiodajnego leku- podkreślają przedstawiciele szpitala.
Hotele spełniają wszelkie rygory sanitarne, są bezpiecznymi miejscami, należy więc je otworzyć na długi weekend majowy - uważa Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Dodał, że jeśli rząd nie otworzy hoteli na majówkę, Polacy wyjadą za granicę.
Starostwo Powiatowe przedłuża nabór do programu "Przepis na opiekę". Projekt zakłada wsparcie tych mieszkańców powiatu, którzy wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na domową opiekę pielęgniarską, dietetyczną i fizjoterapeutyczną.
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nieodpłatnie 10 lamp ultrafioletowych „Zenithlab ZXC-II UVC” od jednej z firm z Tomaszowa Mazowieckiego.
Już w pierwszy dzień obowiązywania nowego rządowego rozporządzenia, przedłużającego obostrzenia w zakresie uprawiania sportu, piotrkowska policja wkroczyła do jednej z piotrkowskich siłowni. Po wejściu do obiektu funkcjonariusze wylegitymowali przebywające tam osoby i wezwali je do opuszczenia fitness klubu.
Już po raz 25. Męski Publiczny Różaniec zostanie zorganizowany w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem zaplanowano go na sobotę (10.04) w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim. Inicjatywa trwa już do ponad dwóch lat.
Czasu na złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok coraz mniej. Ile osób w naszym regionie już się rozliczyło?
W Poniedziałek Wielkanocny (5.04) wieczorem w wieku 74 lat zmarła Jolanta Horodecka-Wieczorek, piotrkowska pisarka i działaczka społeczna.