Radomszczańska prokuratura postawiła zarzuty pseudokibicom, którzy brali udział w konfrontacji z policją. Do zdarzenia doszło w weekend w gminie Gidle.
W związku z tekstem „Za mało pieniędzy na Łęczno – Kłudzice” i zawartej w nim wypowiedzi Sebastiana Gaika otrzymaliśmy odpowiedź burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego.
Problem nadmiernie obciążonej „dwunastki” mogłyby - w niewielkim stopniu, ale jednak - zredukować przebudowy dróg lokalnych. Na przykład odcinka Łęczno - Kłudzice. Ale i tutaj sprawy mają się nie najlepiej. - Na ten odcinek w budżecie gminy Sulejów nie zabezpieczono zbyt wysokiej kwoty - mówił w programie "O tym się mówi" na antenie Strefy FM radny Rady Miasta, Sebastian Gaik.
Pierwsze od 26 lat Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi zakończyły się w niedzielę w Bogusławicach, równocześnie odbywały się tam Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi.
W dniach 28-30 września w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Rawa Blues Festival. To impreza, na której od lat można spotkać wielu mieszkańców naszego regionu. W tym roku atrakcji również nie zabraknie.
Zebrano ponad 23 tys. zł. Pieniądze trafiły do pięciu rodzin z gminy Gostycyn. Mieszkańcy sołectw z terenu gminy Wola Krzysztoporska pomogli poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach.
Najważniejsza inwestycja drogowa w Gorzkowicach ukończona. Tamtejszy rynek zyskał nową jakość.
Krzysztof Biegański, radny gminy Rozprza, a zarazem prezes koła wędkarskiego nr 43 w Rozprzy, wraz z kolegami (Piotrem Mikołajewskim i Jerzym Simkowskim) wybrał się na połów nad Zalew Cieszanowicki. Nie spodziewał się jednak takiej zdobyczy.
Po nawałnicach, które w ubiegłym tygodniu spowodowały spustoszenie między innymi na Pomorzu czy w Wielkopolsce, pojawiło się sporo pytań i wątpliwości dotyczących metod ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami. Są także zarzuty: na przykład, że Regionalny System Ostrzegania nie wykorzystuje SMS-ów jako platformy komunikacji lub że emitowane ostrzeżenia dla województw są mało precyzyjne (skrajne punkty na wschodzie i zachodzie naszego województwa dzieli 180 kilometrów).
- Burze były, są i będą. Siła zjawisk atmosferycznych w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła, a postęp technologiczny, na przykład w kwestii konstrukcji budynków, nieco uśpił naszą czujność. Musimy przyzwyczaić się do burz i nauczyć z nimi żyć, ale nie możemy lekceważyć ostrzeżeń pogodowych - mówił w programie "O tym się mówi" starszy kapitan Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy piotrkowskiej straży pożarnej.