130 tysięcy złotych otrzyma piotrkowski magistrat w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła".
Jakiś czas temu informowaliśmy, jak kształtowały się wpływy do budżetu miasta z tytułu tzw. “kapslowego”. Była to kwota 1 mln 410 tys. zł przeznaczona na realizację programów: profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. O komentarze na temat zagospodarowania tych środków poprosiliśmy kilku radnych miejskich.
52 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu piotrkowskiego a także Opoczna uczestniczyło w 4 już piotrkowskim mitingu w skoku wzwyż jaki odbył się Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie.
- To są priorytety prezydenta, a nie miasta - stwierdzili w programie „O tym się mówi” radni Tomasz Sokalski z Lewicy oraz Marek Konieczko z klubu Rozwój i Gospodarność.
Nasze informacje potwierdziły się. Organy władzy spółki MZGK zostały wybrane nieprawidłowo. Do spółki wkroczy kurator. Przypominamy, że we wrześniu ubiegłego roku odwołano ze składu Rady Nadzorczej spółki dwóch członków - od tego właśnie zaczęły się prawne zawirowania w MZGK.
W tym roku piotrkowski Urząd Miasta planuje kilka znaczących inwestycji - poinformowała w programie „Magiel” Strefy FM Małgorzata Majczyna - dyrektor piotrkowskiego Biura Inwestycji i Remontów.
Na należących do miasta budynkach krytej pływalni przy ulicy Próchnika i Domu Dziecka przy ulicy Wysokiej pojawią się wkrótce kolektory słoneczne. Piotrkowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na tę inwestycję.
Prezydent miasta Krzysztof Chojniak przedstawił priorytety dla Piotrkowa Trybunalskiego, czyli najważniejsze zadania, jakie będą realizowane w mieście do 2014 roku. Wśród nich znalazły się remonty ulic, rozwój turystyki, pomoc społeczna, inwestycje w edukację, jednak zabrakło budowy nowej biblioteki miejskiej.
Tadeusz Janusz, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego “Przyjaźń”, na ostatniej sesji Rady Miasta oddał nagrodę “Kropla drąży skałę” przyznaną mu przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Wyróżnienie trafiło w ręce Janusza w 2008 roku za działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Nagrodzony nadal prężnie działa w sporcie, ale twierdzi, że nie może liczyć na żadne wsparcie ze strony miasta. Oddając nagrodę, pokazuje, że nie może być ona jedynie pustym gestem.
Narodowy Spis Powszechny rozpoczął się 1 kwietnia, ale rachmistrzowie wyruszyli w teren dopiero dzisiaj rano.