Mówi, że nie jest tchórzem i nie będzie bał się trudnych decyzji. Mówi, że ma pieniądze, więc na te urzędowe nie zamierza się rzucać. Podkreśla, że kocha sport i ma w tej dziedzinie spore doświadczenie. Czy Krzysztof Chamczyk, namaszczony właśnie na społecznego doradcę prezydenta do spraw sportu, rzeczywiście ten sport uzdrowi?
- O jednych ścieżkach się mówi, drugie remontuje, a o innych zapomina – mówi Jan Dziemdziora – radny Rady Miasta.
Euro 2012 zbliża się do nas wielkimi krokami. Zrozumiałe więc, że zainteresowanie sportem (zwłaszcza wśród najmłodszych piotrkowian) będzie rosło z miesiąca na miesiąc. W kulminacyjnym momencie chęć powtórzenia wyczynów Ronaldo, Raula, czy Błaszczykowskiego będzie na tyle duża, że młodzież wyjdzie na piotrkowskie boiska i będzie rozgrywać osiedlowe mecze. Teoretycznie jest do tego miejsce. Na mapie Piotrkowa z 2007 roku mamy ponad 30 boisk (w tym jeden stadion), na których można trenować piłkę. W praktyce okazuje się jednak, że zdecydowana większość boisk w mieście piłki już chyba dawno nie widziała.
W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Kostromskiej, Zamenhofa i Armii Krajowej z oburzeniem wskazywali na niewłaściwie wykonywane prace przy pielęgnacji trawników w pasach drogowych.
Niedawno informowaliśmy o wysokim 12 miejscu Piotrkowa i prezydenta Krzysztofa Chojniaka w rankingu NEWSWEEKA. W kolejnym zestawieniu opublikowanym tym razem przez Rzeczpospolitą już tak dobrze nie było.
Gdzie zaczynają, a gdzie kończą się granice piotrkowskiego lotniska? Czy publiczny chodnik to też część lokalnego aeroklubu? By odpowiedzieć na te pytania, obecny dyrektor piotrkowskiego aeroklubu postanowił ponownie wytyczyć granice lotniska.
W spółce MZGK odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki. Wybrano trzech członków Rady Nadzorczej, a nowa Rada wybrała prezesa (którym został Sylwester Łopatowski), a wszystko odbyło się pod czujnym okiem kuratora - Sylwestra Łopatowskiego.
Choć jest najdłuższą ulicą Piotrkowa to nikt przy niej nie mieszka. Mimo swoich 9 kilometrów długości nie jest również znana mieszkańcom. Ulica Trybunalska do tej pory kojarzyła się z wierszem Jana Brzechwy, teraz będzie kojarzona z jedną z najsłynniejszych dróg w kraju.
Piotrków Trybunalski - miasto, które może pochwalić się ciekawą historią, wieloma sukcesami oraz pięknymi zabytkami, zapewne można być dumnym z faktu bycia PIOTRKOWIANINEM. Jakie jest miasto w oczach młodych, zaczynających swoje dorosłe życie ludzi? Drugie pytanie: Czy faktycznie Piotrków to miasto z przyszłością? Wykluczając tu rozwój budowania centrów handlowych, co jedynie pozwala na bytowanie w cywilizacji pełnej marek, banerów reklamowych. Chciałbym podzielić się w tym artykule swoimi obserwacjami z codziennego życia w naszym mieście.
Po tym jak w grudniu ubiegłego roku Urząd Marszałkowski odrzucił wniosek rewitalizacji miasta z przyczyn formalnych, magistraccy urzędnicy szukają innych źródeł pozyskania pieniędzy na ten cel.