Piotrków nie doczekał się nigdy znaczka pocztowego z własnym wizerunkiem. W ubiegłym roku Poczta Polska złożyła piotrkowskiemu magistratowi propozycję emisji takiego znaczka. Niestety projekt niewiele miał wspólnego z naszym miastem, więc został odrzucony. Jeśli jednak miejskie władze zdecydowałyby się na taką formę promocji, mają czas na złożenie oferty do 30 czerwca. Co mogłoby widnieć na piotrkowskim znaczku pocztowym?
Pokazy filmów, zdjęć, konferencje – to tylko kilka spośród wielu inicjatyw piotrkowskiego Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego w Piotrkowie w ramach obchodów tysiąclecia Litwy. I chociaż wydawałoby się, że stąd na Litwę daleko, to wspólne korzenie dają o sobie znać. Obok Warszawy, Torunia, Wrocławia nasze miasto włączyło się w obchody tysiąclecia Litwy.
Jedni przychodzili tu, by popatrzeć na zjawiskową Polę Negri, inni, by obejrzeć słynną „Królewnę Śnieżkę” Walta Disneya. Jeszcze inni, by grać na scenie lub potańczyć na parkiecie. Z wyglądu niepozorna, w rzeczywistości jedna z najlepszych tzw. głębokich scen teatralnych w regionie...
Choć 2009 rok nie jest datą okrągłą, to i tak czeka nas w najbliższych dwunastu miesiącach kilka okrągłych, okolicznościowych rocznic i jubileuszy. Swoje setne urodziny będzie fetował Klub Sportowy “Concordia”. 30 lat skończy kładka nad torami na miejskim deptaku. W tym roku przypada również 90. rocznica urodzin twórcy polskiego serialu wszech czasów “Czterej pancerni i pies” Konarda Nałęckiego.
Kilkudziesięciu mieszkańców naszego regionu, którzy byli internowani w czasie stanu wojennego ubiega się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Kilku represjonowanym już przyznano rekompensatę.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Twarze piotrkowskiej bezpieki”. Odbędzie się ono 12 grudnia br. o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (ul. Brzeźnicka 5). Otwarciu towarzyszyć będzie prelekcja dr Joanny Żelazko, historyka z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
Nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim ukazało się wydawnictwo albumowe pt. „Piotrków Trybunalski na starej pocztówce (1903 - 1936)”. Jest to pierwsza tego rodzaju pozycja wydana w naszym mieście.
Jego budowę rozpoczęto jeszcze przed słynnymi Centralnymi Dożynkami, a zakończono już w nowym ustroju. Kosztował 500 mln zł. Złożyło się nań całe nieistniejące już dziś województwo piotrkowskie...
We wtorek 11 listopada odbędą się w naszym mieście uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, na której obchody zapraszają władze miasta.
Piotrków traci atrakcję turystyczną. Po 15 latach parowóz "Kamil" wraca do Sochaczewa.