Jedna z najdłuższych i bez wątpienia najstarszych piotrkowskich ulic. Z pewnością również jedna z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii. Lata świetności ma już dawno za sobą. Przypominają o nich tylko niektóre z zabytkowych budowli.
Wojska Polskiego, na co dzień jedna z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii, to jedna z najdłuższych i najstarszych piotrkowskich ulic. Liczy sobie 5 km i 59 m i wciąż „rośnie”. Jej początki sięgają jeszcze czasów Władysława Łokietka. Tak jak i miasto, przechodziła różne koleje losu. Kilkakrotnie zmieniała też swoją nazwę.
Dawno zapomniana i przez wiele lat zaniedbana średniowieczna fortalicja doczekała się należnego zainteresowania. Władze Gorzkowic zamierzają zagospodarować i pokazać zabytkowy kopiec.
Wybudowany na terenie Żydowskiego Miasta, służył nie tylko wyznawcom religii mojżeszowej. Choć lata swej świetności ma już za sobą, jest ogniwem łączącym Piotrków z warszawskim Belwederem, Łazienkami Królewskimi i Pałacem Uruskich. Plotka o rzekomym zamiarze jego wyburzenia wywołała niemałe zamieszanie w mieście...
Piotrkowski deptak dłuższy od łódzkiej Pietryny? Niemożliwe! A jednak. Starszy również o kilka stuleci. Główna ulica Piotrkowi, jak żadna w dziejach miasta, zmieniała swe oblicze. Największe piętno odcisnął na niej miniony wiek.
Punktualnie o 17:00 w Piotrkowie na czas jednej minuty rozlegnie się dźwięk syren, który upamiętni 64.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstania najtragiczniejszego w dziejach Polski.
Ulen & Company, piotrkowski Magistrat wytoczył Amerykanom 28 spraw, z czego przegrał 27. Nowojorska firma uchodziła za specjalistę w realizacji projektów uznawanych za niewykonalne. W Polsce skanalizowała kilka miast, w Grecji Ateny i Pireus, w Brazylii poprowadziła linię tramwajową przez amazońską dżunglę...
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „POLSKA SZKOŁA PLAKATU” Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 30 plakatów pochodzących z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich. Wśród nich znalazły się prace uznanych artystów m.in..: Henryka Tomaszewskiego, Józefa Mroszczaka, Romana Cieślewicza, Jana Lenicy, Jana Młodożeńca, Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świerzego.
„Europa” to bodajże najsłynniejszy i najbardziej okazały piotrkowski lokal pierwszej kategorii, zlokalizowanym przy placu Kościuszki, dawniej zwanym Bernardyńskim. Kiedy powstała słynna „Europa” nikt tak naprawdę nie wie. Prawdopodobnie był to początek ubiegłego wieku.
Bernardyński zegar od ponad stu lat jest jednym z symboli Piotrkowa. Od blisko pięciu piotrkowianie mogą według jego wskazówek ustawiać swoje zegarki, bowiem odmierza on czas z dokładnością do atomowej sekundy. Nikt nie musi go już nakręcać ani kontrolować, sam przestawia się z czasu zimowego na letni i z letniego na zimowy, a wszystko za sprawą pewnego sygnału radiowego...
Muzeum w Piotrkowie zaprasza na otwarcie wystawy sztuki „ART DECO” ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Wernisaż odbędzie się 13 czerwca 2008 r. (piątek) o godzinie 13.00 w salach piotrkowskiego Muzeum pl. Zamkowy 4. Ekspozycja będzie udostępniana zwiedzającym do połowy września 2008 r.