Na zdalnym nauczaniu przybyło covidowych prymusów. Nauczyciele mają problemy z obiektywnym ocenianiem uczniów, poza tym w domowych warunkach łatwiej jest ściągać i korzystać z dodatkowych pomocy naukowych podczas rozwiązywania sprawdzianów.
Łukasz Gliszczyński, weterynarz jednej z piotrkowskich przychodni dla zwierząt poprowadzi program popularnonaukowy poświęcony kotom w telewizji TVP.
Przypomnijmy, Eryk Zywert w grudniu ubiegłego roku został powołany na członka Rady Dzieci i Młodzieży przez Ministra Edukacji i Nauki. Ukończył Szkołę Podstawową nr 12 oraz III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie. Reprezentant województwa łódzkiego nie spoczął na laurach, lecz aktywnie uczestniczy w życiu RDiMRP. Dzięki niemu być może legitymacje szkolne trafią do następnej epoki – cyfrowej.
Weekend to dobry czas na zagłębienie się w lekturze. Dlatego mamy kolejne propozycje książkowe. Tym razem to powieść przepełniona emocjami, zakulisowe akcje służb specjalnych z czasów PRL, a także inspirująca lektura dla nauczycieli, choć nie tylko.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie, czyli popularnej "Piomie" trwa seria kursów z zakresu programowania obrabiarek cyfrowych. Szkoła pozyskała finansowanie na zakup urządzeń oraz prowadzenie szkoleń w ramach projektu "Wysoka Jakość Kształcenia Zawodowego w ZSP 2", który ma przygotować młodzeż do równorzędnej konkurencji z wykwalifikowanymi pracownikami.
Czy na stanowisko nauczyciela w przedszkolu można zatrudnić osobę, która ukończyła studia z pedagogiki specjalnej?
W ostatnich latach samorząd gminy Czarnocin przeznacza ogromne środki finansowe na poprawę i rozwój bazy dydaktycznej w swoich placówkach szkolnych. Po zakończeniu inwestycji, które są zaplanowane na bieżący rok, łączna wartość wszystkich zadań zrealizowanych w ciągu ostatnich sześciu lat, wyniesie około 7,5 mln zł.
Zabawki edukacyjne to zawsze dobry pomysł na prezent. Poza godzinami zabawy podarujesz dziecku także trening wielu umiejętności, które przydają się na co dzień. Jak wybierać zabawki edukacyjne, by prezent był trafiony?
Od poniedziałku nauczyciele oraz pracownicy żłobków, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, będą mogli zgłosić chęć szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłóbku. Szczepienia ruszą w piątek.
W niedzielę 7 lutego rozpoczną się powtórne testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. W kolejną niedzielę 14 lutego rozpoczną się testy na koronawirusa dla nauczycieli przedszkoli - poinformowało MEiN.