Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim zyskała nowoczesną pracownię. Najwięcej powodów do radości, mają uczniowie, którzy interesują się chemią oraz fizyką. Dzięki nowemu wyposażeniu, będzie można tam przeprowadzać ciekawe doświadczenia naukowe oraz organizować interesujące zajęcia. We wtorek (8 czerwca) dokonano oficjalnego otwarcia tego miejsca.
Dziś w piotrkowskim oddziale ogólnopolskiej sieci szkół Teb odbyła się impreza pod hasłem Drzwi Otwarte. Wszystkie pracownie ukazały swoje wnętrze przybyłym ósmoklasistom, do których skierowana była cała akcja. W salach, gdzie odbywa się kształcenie zawodowe i ogólnokształcące, można było zobaczyć możliwości naszych uczniów. Grono fryzjerów zadbało o kolorystykę we włosach i makijaż. Fotografowie pokazali swoje najlepsze prace, wykonane sprzętem firmy Canon ( z którą szkoła współpracuje). Programiści udowodnili, że drukarka 3D to wyjątkowo sprytny sprzęt, a informatycy, że języki ( nie tylko obce) rządzą światem. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji w swoich pracowniach. Do czego można użyć pomarańczy, jajek i sody? Kto był dziś w Teb Edukacja ten wie!
17 maja rozpoczął się protest uczniów w całej Polsce. Młodzi ludzie ubierają się na czarno, a elementem, który ma ich dodatkowo wyróżniać jest czerwona wstążka, przypięta do ubrania, plecaka lub po prostu zawiązana na nadgarstku.
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.
Najlepsi uczniowie szkół zawodowych z miasta i powiatu, ale także Łowicza, Rawy Mazowieckiej i Skierniewic spotkali się w odnowionej siedzibie piotrkowskiej Biblioteki Pedagogicznej z wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą oraz kuratorem oświaty Waldemarem Flajszerem. Przekazali oni specjalne listy gratulacyjne i podkreślali znaczenie edukacji zawodowej dla regionu i województwa.
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski uważa, że - jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne - warto, aby nauka stacjonarna w szkołach była realizowana jak najdłużej, bo jest to istotne z wielu względów.
W 11 województwach od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym, część w domu, część w szkole. W pozostałych 5 województwach uczniowie klas I-III oraz uczniowie starsi mają do 2 maja przedłużoną naukę zdalną.
Łódzkie Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatną powtórkę z matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty, aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Dwie pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 500 uczniów. Kolejna już dziś (24 kwietnia), o 12.00.
Od poniedziałku przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego - zerówki oraz inne formy wychowania przedszkolnego, po trzech tygodniach przerwy, znów działają stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha. W związku z otwarciem żłobków i przedszkoli zasiłek opiekuńczy przysługuje tylko do 18 kwietnia.
Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach i przedszkolach zostało przedłużone do 18 kwietnia, uczniowie i wychowankowie nadal będą mieli zajęcia w formie zdalnej - weszło w życie rozporządzenie przedłużające ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych.