75 projektów szkół zawodowych w Łódzkiem, które łączy dotacja unijna oraz pomysł na nowoczesne kształcenie w zawodach pożądanych przez rynek pracy. Do 2027 roku samorząd województwa przekaże na szkolnictwo zawodowe w regionie łącznie 300 mln zł.
Pracownie aplikacji mobilnych i central telekomunikacyjnych wyposażone w nowy sprzęt, uczniowie na kursach programowania czy zajęciach laboratoryjnych z zakresu budowy silników hybrydowych. Marszałek Joanna Skrzydlewska i wicemarszałek Piotr Wojtysiak podpisali umowy z samorządami prowadzącymi szkoły zawodowe o wartości 23,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.
Już po raz drugi społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach wzięła udział w wykopkach motyczkowych. Do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dołączyli także włodarze Powiatu Piotrkowskiego: starosta Piotr Wojtysiak i wicestarosta Dariusz Magacz.
Zakończył się dodatkowy nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie piotrkowskim. Jakim powodzeniem wśród absolwentów podstawówek cieszyły się poszczególne placówki oświatowe podległe Starostwu w Piotrkowie Trybunalskim? O tym na antenie Stefy FM mówił ostatnio wicestarosta Dariusz Magacz, podsumowując przebieg tegorocznej rekrutacji.
Oferty pracy często przyciągają wiele osób zainteresowanych objęciem oferowanego stanowiska. Z perspektywy działu HR stosy CV do przejrzenia to spore wyzwanie. Może się bowiem okazać, że doskonale dopasowana do stanowiska osoba, która świetnie odnalazłaby się w pracy, przepadnie w procesie rekrutacji tylko dlatego, że jej CV nie przykuło uwagi. W tym kontekście nie może dziwić, że sztuka napisania dobrego curriculum vitae bywa tak szeroko omawiana. Niniejszy artykuł skupia się na pozornie drobnym elemencie, który — gdy jest dobrze napisany — przyciąga zainteresowanie osób rekrutujących. Jak więc stworzyć ciekawe podsumowanie zawodowe?
Od wielu lat środki unijne przeznaczane są na cele związane z kształceniem oraz poszukiwaniem nowych oryginalnych rozwiązań w dziedzinie edukacji. Młodzi ludzie często nie mogą odnaleźć się na rynku pracy i brakuje im umiejętności, które umożliwiłyby podjęcie wymarzonego zatrudnienia. Stąd pomysł na projekt mający na celu zwiększenie jakości kształcenia zawodowego we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym polegający na tworzeniu i rozwoju ukierunkowanych branżowo Centrów Kształcenia Zawodowego (CKZ) oraz Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU).
Nie każde dziecko ma szczęście dorastać w kochającej rodzinie. Życie pisze różne scenariusze. Czasami zawodzą rodzice, ale często to także ich dosięga kryzys np. ciężka choroba i nie są w stanie zaopiekować się swoją córką czy synem. Wtedy pojawia się potrzeba czasowej opieki nad dzieckiem. W takich chwilach okazane serce i dom zaoferowane przez zawodowe rodziny zastępcze są bezcenne. Ten zawód może stać się życiową misją.
Średnio jeden na trzech lekarzy doświadcza wypalenia zawodowego, problem ten szczególnie zauważalny jest wśród chirurgów czy osób pracujących w POZ. O tym, w jaki sposób wypalenie zawodowe przekłada się na relacje lekarz-pacjent dyskutowano na konferencji „Zespół wypalenia zawodowego w świecie lekarzy”.
Marzysz o zmianie pracy? Chciałbyś nauczyć się czegoś nowego, zdobyć nowe kompetencje? Nie wiesz, jaki zawód wybrać lub szukasz pomysłu na siebie? Zgłoś się do piotrkowskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej i skorzystaj z darmowego poradnictwa zawodowego.
7 grudnia społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie obchodziła Święto Szkoły. W ramach uroczystości przypomniano życiorys patrona placówki Władysława Stanisława Reymonta, a uczniowie odebrali certyfikaty, potwierdzające zdobyte kwalifikacje zawodowe.