Msza święta w kościele pw. św. Jakuba w Piotrkowie zainaugurowała obchody 550-lecia Parlamentaryzmu RP.
Plac Niepodległości i Plac Kościuszki w Piotrkowie zamknięte dla ruchu. Jest to związane z obchodami 550-lecia Parlamentaryzmu RP.
Obecność bakterii grupy coli wykryto w dwóch próbkach wody pobranych z wodociągu Kleszczów. Według komunikatu Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie (z 28 września) "woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po wcześniejszym przegotowaniu (min. przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania".
Duże straty spowodował pożar, który w sobotę 29 września w godzinach popołudniowych wybuchł na jednej z posesji w Krzepczowie w gminie Grabica.
Hasło "Wolborzanie w drodze do Niepodległości" będzie zwrotem przewodnim spotkania, które w piątek (5 października) odbędzie się w sali widowiskowej Wolborskiego Centrum Kultury.
Piotrków jest gospodarzem ogólnopolskich obchodów 550-lecia parlamentaryzmu RP, które zaplanowane zostały na pierwszy weekend października. W piątek (5.10) odbędą się uroczystości oficjalne, natomiast w sobotę dla wszystkich przybyłych przygotowano m.in wiele muzycznych atrakcji.
W Krzepczowie w gminie Grabica zawaliła się ściana nośna jednej z chlewni. Około 50 świń utopiło się w gnojowicy.
5 września w Łódzkim Domu Kultury odbyła się inauguracja projektu "Łódzkie pełne kultury". W tegorocznej edycji projektu partnerami ŁDK będą Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Łódzka oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa. Piotrków jest jednym z 10 miast, w którym będą odbywać się warsztaty akcji "Łódzkie pełne kultury".
Seniorzy w wieku 65+ mogą po raz pierwszy skorzystać z refundowanej przez NFZ szczepionki przeciwko grypie. Zbliża się sezon grypowy, dlatego warto pomyśleć o zaszczepieniu. - Szczepienie pozwala uniknąć zachorowania na grypę i związanych z nią powikłań, które są szczególnie groźne dla Seniorów – przekonuje Fundusz.
Jak potrzebna jest umocniona tradycją strażacka służba przekonujemy się w czasie katastrof, pożarów i wielu innych nieszczęść. Strażacy ochotnicy niosą wtedy bezinteresowną pomoc z narażeniem własnego zdrowia i życia. Ochotnicza Straż Pożarna wpisała się w historię i krajobraz gminy Grabica. Rzesza strażaków ochotników każdego dnia gotowa jest walczyć z żywiołem i siłami natury, ale także wspierać kultywowanie tradycji i działać na rzecz lokalnych społeczności.