Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie informuje, że badania jakości wody z wodociągu Sulejów wykazały obecność bakterii grupy coli oraz przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów.
Piotrkowska mediateka przygotowuje się do ponownego otwarcia wystaw edukacyjnych. W czwartek w obiekcie odbyła się nanotechnologiczna dezynfekcja powierzchni wystawowych (eksponatów i często dotykanych elementów).
Bakterie coli wykryto w wodzie pochodzącej z wodociągu publicznego w Aleksandrowie.
Woda w piotrkowskim Słoneczku nie nadaje się do kąpieli. Sanepid przeprowadził badania laboratoryjne, które wykazały przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii Escherichia coli. W związku z tym został wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli.
Już trzykrotnie w ostatnim czasie pracownicy sanepidu wykryli bakterie coli w wodzie na terenie gminy Moszczenica. Na terenie ujęcia Baby woda została skażona dwukrotnie, a na terenie ujęcia Srock-Podolin do tej pory raz wykryto bakterie coli. To przypadek?
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie stwierdził obecność bakterii z grupy coli w wodociągu Gorzkowice. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Podjęto już działania, mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z wymaganiami.
W ostatnich dniach pogoda nas rozpieszcza wysokimi temperaturami, więc nic dziwnego, że mieszkańcy Piotrkowa szukają różnych sposobów na ochłodę. Podobnie jak w ubiegłych latach popularnością cieszy się... miejska fontanna.
W wodociągu na terenie gminy Moszczenica znów wykryto bakterie coli. Tamtejsze Przedsiębiorstwo Komunalne chce poznać źródło zanieczyszczeń i zapowiada kontrole posesji mieszkańców.
Woda z wodociągu w Srocku warunkowo przydatna do spożycia. Szykując jedzenie, picie lub myjąc zęby trzeba używać wody przegotowanej minimum 2 minuty.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Baby w gminie Moszczenica. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.