Dlaczego remontuje się drogi po których nikt nie jeździ, a te na których ruch jest większy są notorycznie zaniedbywane - pytają mieszkańcy Koła w gminie Sulejów.
- Ten obiekt znajduje się w nie najlepszym stanie technicznym, dlatego jego modernizacja jest niezbędna - mówi Grzegorz Adamczyk, wicestarosta powiatu piotrkowskiego.
To spore ułatwienie dla wszystkich poruszających się krajowa „Ósemką” i drogą 716 w kierunku Łodzi i Koluszek.
Podczas trwających remontów dróg krajowych i autostrad zniszczono wiele dróg powiatowych i gminnych. Nie inaczej jest w powiecie piotrkowskim, w którym najbardziej ucierpiały gminy Moszczenica, Wolbórz czy Wola Krzysztoporska.
W środę otwarte zostały wloty łączące drogę powiatową z Koła i drogę gminną z Milejówki z DK 12. Mieszkańcy tych miejscowości nie będą już musieli korzystać z objazdów.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi niebawem ogłosi przetarg, w którym wyłoniony zostanie nowy wykonawca drogi Przygłów – Łęczno. Przypominamy, że dotychczasowy zniknął z placu budowy.
Piotrków zabiega, aby droga ekspresowa S12 przebiegała wybranym przez urzędników magistrackich wariantem. - Wystosowaliśmy do GDDKiA pismo, w którym ponownie apelujemy o wybór wskazywanego przez nas pierwotnie wariantu - mówił Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa.
Dzięki pozyskanemu destruktowi uda się zmodernizować dwie drogi na terenie gminy Rozprza. Destrukt to materiał pochodzący ze starej, sfrezowanej nawierzchni drogi.
Pierwsza z dobrych wiadomości dla zmotoryzowanych jest taka, że od 12 maja płacimy o połowę mniej za przejazdy autostradami zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Kolejna informacja z pewnością ucieszy kierowców, którzy chcą oszczędzić czas. Od 1 czerwca samochody osobowe będą mogły wnosić opłaty na autostradzie tak jak samochody ciężarowe, czyli za pośrednictwem elektronicznego systemu viaTOLL.
Brakuje pieniędzy, więc na kompleksową modernizację ulicy Rolniczej nie ma na razie co liczyć.