Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
Od poniedziałku Piotr Grabowski nie jest już prezesem Zarządu Powiatowego PiS w Piotrkowie. O jego odwołaniu zadecydował poseł Dariusz Seliga, pełnomocnik okręgowy partii.
Zmienią lokal, nie będą już zajmować się rodzicielstwem zastępczym, a za szkolenia przyszłych rodziców będą zmuszeni pobierać opłaty. Takie zmiany od 1 stycznia dotyczą dawnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Piotrkowie. Dawnego, ponieważ kolejna zmiana dotyczy nazwy placówki, przekształconej teraz w Regionalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi, filia w Piotrkowie. Choć z takim przekształceniem łączą się zmiany, potencjalni rodzice adopcyjni nie muszą się jednak obawiać rewolucji.
Znane i lubiane polskie kolędy a także własne kompozycje można było usłyszeć podczas niedzielnego koncertu chóru II LO w Piotrkowie jaki odbył się w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. Pięknych kompozycji w wykonaniu uczniów piotrkowskiej szkoły słuchało ponad 100 osób.
W ubiegłym roku na terenie gminy Aleksandrów realizowany był I etap inwestycji polegającej na utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrówce. Wójt Dionizy Głowacki, widząc potrzebę uruchomienia takiej placówki, złożył wniosek do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o przeznaczenie środków finansowych na ten cel.
Piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozwiązał umowę z Klubem Sportowym Concordia dotyczącą korzystania ze stadionu miejskiego, na którym IV-ligowy zespół rozgrywał swoje mecze.
55 firm z Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Radomska i Opoczna, a także klub sportowy GKS Bełchatów, miasto Radomsko i miasto Tomaszów, otrzymały dofinansowanie unijne przyznawane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Do policyjnego aresztu trafił 43-letni radomszczanin, który w niedzielny poranek urządził awanturę na dziedzińcu kamienicy.
Budowa szkoły w Trzepnicy to obecnie najpoważniejsza inwestycja na terenie gminy Łęki Szlacheckie. Władze gminy rozważały zaciągnięcie na ten cel kredytu, jednak pojawiła znacznie lepsza dla gminnego budżetu oferta - pożyczka z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.
Pierwszy Orlik na terenie gminy Ręczno wyląduje prawdopodobnie przed jesienią.