Mnóstwo telefonów odbierają pracownicy piotrkowskiego urzędu pracy od osób, które w ostatnich dniach straciły pracę. Jeden z zakładów produkcyjnych na terenie miasta zapowiedział już zwolnienia grupowe.
Bez wychodzenia z domu można już nie tylko zrobić zakupy, zapłacić rachunki, czy nawet prowadzić zdalne lekcje. W równie wygodny sposób można korzystać z teleporad medycznych, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Aby zostać e-pacjentem wystarczy mieć ważny profil zaufany lub korzystać z bankowości elektronicznej.
By zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, na miejskich przystankach przeprowadzana była w środę dezynfekcja. - Czujemy się w obowiązku zapewnić bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej. Skoro wymagamy od mieszkańców zachowania warunków higieny, to sami musimy zabezpieczyć je w jak najszerszym zakresie – mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Ograniczenia dotyczące przemieszczania się w związku z walką z koronawirusem przełożyły się nie tylko na zmniejszony ruch pieszy, ale i samochodowy. W marcu 2020 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 89 wypadków mniej niż w marcu 2019.
Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś podjął decyzję dotyczącą pierwszych komunii świętych i sakramentu bierzmowania. Terminy komunii świętej w parafiach mają być przeniesione na inne terminy, po ustaniu zagrożenia.
Mimo panującej epidemii szpital powiatowy w Piotrkowie funkcjonuje, co szczególnie istotne dla kobiet w ciąży. W placówce przy ul. Roosevelta znajduje się przecież jedyna w mieście porodówka.
Prawie 80 proc. Polaków jest przeciwnych wyborom w maju. Koszty polityczne „wyborów po trupach” będą dramatycznie rosły wraz ze wzrostem liczby ofiar epidemii.
W województwie łódzkim jest 8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są osoby z powiatów opoczyńskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego.
Lokale gastronomiczne zamknięto dla gości, a jedzenie można zamówić tylko na wynos lub z dowozem. To nowe okoliczności, w jakich znaleźli się właściciele restauracji w całej Polsce. Również w Piotrkowie sytuacja restauratorów stała się dramatyczna. Niewykluczone, że po zakończeniu epidemii gastronomiczna mapa Piotrkowa zmieni się nie do poznania, bo niektórzy właściciele barów i restauracji walkę z koronawirusem zakończą na tarczy.
List z prośbą o pomoc dla łódzkich szpitali wystosował prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi do arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia. Podczas nadawanej online modlitwy ze swojej kaplicy metropolita zaapelował do wiernych o pomoc w zakupie respiratorów dla szpitala im. Barlickiego w Łodzi. Jednocześnie poinformował, że sam ufundował jedno takie urządzenie, a na drugie przekazał środki z kasy Archidiecezji Łódzkiej.