Advertisement

Dezynfekcja na przystankach w Piotrkowie

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 02 kwietnia 202019
By zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, na miejskich przystankach przeprowadzana była w środę dezynfekcja. - Czujemy się w obowiązku zapewnić bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej. Skoro wymagamy od mieszkańców zachowania warunków higieny, to sami musimy zabezpieczyć je w jak najszerszym zakresie – mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Ładuję galerię...

Jak informuje Urząd Miasta, dezynfekcję przeszły wszystkie przystanki komunikacji miejskiej, miejsca usytuowania rozkładów jazdy oraz znajdujące się przy nich ławki. - Zabezpieczymy wszystkie te miejsca, w których pasażerowie mają bezpośredni kontakt z przestrzenią umożliwiającą korzystanie z komunikacji miejskiej – dodaje K. Szokalski.

Na bieżąco odkażane są także wszystkie parkomaty. Firma obsługująca strefę płatnego parkowania jest zobowiązana do przeprowadzania systematycznej dezynfekcji urządzeń.


Urzędnicy informują, że nie ma w planach dezynfekcji czy wyłączenie przycisków uruchamiających światła przy przejściach dla pieszych. - Nie da się na każdym skrzyżowaniu ustawić osoby, która dezynfekowałaby przyciski – tłumaczy dyrektor ZDiUM. - Wyłącznie samych tylko przycisków spowoduje, że światła nie będą się zmieniać w cyklach, a co za tym idzie ludzie nie będą mogli przejść na drugą stronę ulicy. Prosimy, aby z przycisków przy przejściach dla pieszy korzystać z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Najlepiej i najbezpieczniej uruchamiać je łokciem lub przedramieniem.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.04.2020 09:37

Miasto zawieszone Maryi. Nam nic nie grozi

00


gość ~gość (Gość)03.04.2020 08:17

Na czas pandemii nasz kochany UM powinien zrezygnować ze strefy płatnego parkowania jak to zrobiły inne miasta ale KASA.Kiedy zostanie zlikwidowana Straż miejska oni nic nie robią.

10


gość ~gość (Gość)02.04.2020 11:24

A guziki w windzie? Powinna być na to aplikacja w telefonie

40


gość ~gość (Gość)02.04.2020 08:03

Ja tam z kopa uruchamiam pszyciski na pasach.

75


gość ~gość (Gość)02.04.2020 12:06

"Na bieżąco odkażane są także wszystkie parkomaty. Firma obsługująca strefę płatnego parkowania jest zobowiązana do przeprowadzania systematycznej dezynfekcji urządzeń"
A może by tak zrezygnować z pobierania opłat wzorem innych miast???
W obecnej sytuacji 1/10 ludzi jeździ do pracy.
Co na to włodarze miasta Piotrkowa???

60


on ~on (Gość)02.04.2020 09:30

skoro przystanki chodniki odkażają to wniosek nasuwa się jeden opryskiwali z góry aż przesadzili a wystarczy poczytać co rozpylają nad naszymi głowami

41


gość ~gość (Gość)02.04.2020 09:01

To i tak nic nie da.

51


abcde ~abcde (Gość)02.04.2020 09:30

Kiedyś nie było przycisków przy światłach i światła się zmieniały w CYKLACH i ludzie MOGLI przejść na drugą stronę ulicy. Komuś po prostu nie chce się przeprogramować sterowników do świateł ! ! !

150


mnjfgth ~mnjfgth (Gość)02.04.2020 11:17

Dezynfekcja to powinna być całych ulic i to codziennie - tak jak w innych krajach (w Chinach co 4 godziny całe ulice, chodniki były dezynfekowane). U nas raz zrobią akcje i myślą że to już wystarczy...

60


gość ~gość (Gość)02.04.2020 08:19

Kombinezon, maseczka, rękawiczki ... ale oczy nieosłonięte.

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat