W poniedziałek (4.10) rozpocznie się remont ulicy Sulejowskiej, na odcinku od ronda Bugaj do ul. Dalekiej. Prace będą prowadzone przez około półtora miesiąca. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.
Jest co świętować! Sieć AMIC Energy - niekwestionowany lider wśród sieci stacji paliw z restauracjami Subway® - otworzyła właśnie 50-tą placówkę z ofertą kultowej amerykańskiej marki.
Z trzema brązowymi medalami, zdobytymi w prestiżowym konkursie promującym edukację zawodową EuroSkills 2021 rozegranym w austriackim Grazu, wrócili reprezentujący Polskę młodzi profesjonaliści.
Aktualna sytuacja wielu przedsiębiorców jest niepewna. Zmagania z zadłużeniem mogą doprowadzić do wielu przykrych skutków – nie tylko materialno-finansowych, ale i psychicznych. Jak więc przywrócić możliwość zarabiania i postawić firmę na nogi? Z pomocą przychodzi uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.
Od tego, jak sformułujesz ogłoszenie o pracę, może zależeć sukces rekrutacji. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych porad, które ułatwią Ci znalezienie odpowiedniego kandydata na oferowane stanowisko.
Remont jednej z dróg w gminie Wolbórz, mocno utrudnia życie mieszkańcom. Chodzi o około kilometrowy odcinek w sołectwie Golesze Duże. Co gorsza, zdaniem jednego ze słuchaczy magazynu Magiel w Strefie FM, obecnie nie są tam prowadzone żadne prace, a mimo to, jeździć nie można.
Polacy dość dobrze oceniają swoją wiedzę na temat finansów osobistych. Mimo to tylko jedna trzecia z nas regularnie dzieli się nią ze swoimi dziećmi - tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie programu edukacyjnego Finansiaki (Santander Bank Polska). Ponad połowa badanych rodziców uważa, że ich dzieci potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi.
Uczestniczysz w programie wymiany pieców przy wsparciu gminy? Nie zwlekali i jak najszybciej zakończ inwestycję i złóż wniosek o rozliczenie dotacji - przypomina Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
"Już w pierwszych dniach okupacji wprowadzono godzinę policyjną oraz zakaz spotykania się w większym gronie osób. Niemiecki okupant szybko zadbał również o unicestwienie wszelkich przejawów życia kulturalnego polskich mieszkańców Piotrkowa" - pisze w drugiej części tekstu poświęconego życiu piotrkowian pod okupacją dr Małgorzata Piotrowska.