TERAZ7°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Remont ulicy Wojska Polskiego na finiszu

UM Piotrków Trybunalski
UM Piotrków Trybunalski wt., 28 listopada 2023 07:43
Dobiega końca jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w Piotrkowie. Chodzi o remont ulicy Wojska Polskiego na odcinku od Al. Armii Krajowej do ulicy Kostromskiej.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Drogowcy ułożyli chodnik wraz podjazdami do posesji z kostki betonowej po południowej stronie ulicy, wykonali podbudowę pod nową jezdnię oraz wymienili krawężniki na całej długości inwestycji. Kolejnym etapem była budowa chodnika ze ścieżką rowerową i dojazdami do posesji, po północnej stronie drogi oraz remont zatok autobusowych. Jednym z kluczowych etapów prac była budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Kostromską.

Rondo u zbiegu ul. Wojska Polskiego i Kostromskiej jest już praktycznie gotowe. Na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej do ułożenia pozostała już tylko ostatnia - trzecia warstwa asfaltu - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta.

Jak zaznaczają urzędnicy odcinek oraz skrzyżowanie ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego w dalszym ciągu jest wyłączone z ruchu samochodowego. Możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych na przebudowywanym odcinku od strony Al. Armii Krajowej.


Zanim rozpoczęły się prace drogowe to miejska spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja wymieniła magistralę wodociągową. Prace prowadzone były metodą bezwykopową. Dzięki temu przez wiele lat nie będzie konieczności ingerowania w nową nawierzchnię asfaltową.


Koszt tej inwestycji to 11,7 mln zł. Miasto nie wyda z budżetu całej tej kwoty, ponieważ pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg niespełna 3,6 mln zł.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 30

    ~goœć_rolnik (gość)

    29.11.2023 20:02

    Po co robili odcinek od świateł do ronda ? Przecież jest tyle dziurawych ulic, a ci dobre na lepsze



    ~... (gość)

    29.11.2023 11:36

    Tak w temacie remontów. Rakowska już się dziurawi. Znów pojawiła się dziura tuż za skrzyżowaniem z obwodnicą - zaraz będzie szeroka na pół jezdni.


    ~Kolo (gość)

    28.11.2023 18:48

    A Kopernika jest już pofalowana. Przecież niespełna rok temu był położony nowy (i wzmocniony siatką stalową) asfalt.
    Czy tak "długo" też wytrzyma asfalt na W. Polskiego ????



    ~Miły pan (gość)

    28.11.2023 13:08

    A prezydent już się afiszował!! obmyślał gdzie wstęgę będzie przecinał



    ~Pytajnik (gość)

    28.11.2023 12:29

    Brak najważniejszego konkretu - info, kiedy ulica Wojska Polskiego będzie wreszcie przejezdna??



    reklama

    Dla Ciebie

    7°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio