97 412,42 zł - tyle zebrał piotrkowski sztab #4615 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający w centrum Focus Mall. Przedstawiciele sztabu podsumowali 30. finał WOŚP.
Oliwier Bedka, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej Villa Bambini nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.
We wtorek (12.04.2022) na terenie gminy Wola Krzysztoporska wprowadzone zostały nowe taryfy, dotyczące zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Nowe stawki obowiązywać będą przez trzy lata (z uwzględnieniem podwyżek po każdym zakończonym roku).
Urząd Gminy Czarnocin ogłosił przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Kalskiej Woli i Biskupiej Woli wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Czarnocinie. Na realizację tej inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 13,3 mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.
Nowoczesne klasy z multimedialnym wyposażeniem, przestronne jasne korytarze, funkcjonalna stołówka z kącikiem gier i zabaw – tak po zakończonym remoncie wygląda budynek szkoły podstawowej i przedszkola w Goleszach Dużych w gminie Wolbórz.
Zbiórkę na samochód terenowy dla Ukraińskich Sił Zbrojnych zorganizowało Stowarzyszenie S12 Natychmiast. Walczący o wolność żołnierze potrzebują pojazdów z napędem na cztery koła. Przedstawiciele stowarzyszenia zbierają pieniądze na zakup takiego auta.
W ten weekend czeka nas niecodzienna impreza sportowa. Od piątku do niedzieli w Piotrkowie odbędą się XV Mistrzostwa Polski w Nowoczesnej Szermierce Klasycznej.
Silny wiatr, który wieje nad całym krajem, coraz mocniej daje się we znaki. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy we Włodzimierzowie, gdzie na drogę runęło drzewo. W powalony konar wjechał samochód.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli kolejne szkolenie praktyczne. Tym razem 91. batalion lekkiej piechoty ze Zgierza przeprowadził szkolenie w terenie zurbanizowanym.
Piotrkowskie kino Helios przygotowało kolejny filmowy maraton. Z okazji premiery nowej części sagi "Fantastyczne zwierzęta" już w piątek (08.04) będzie można zobaczyć wszystkie części filmu inspirowanego twórczością "matki" Harrego Pottera. Ale to nie jedyne ciekawe propozycje kinowe na najbliższe dni.