Artykuły do tagu: wiatr

Alert pogodowy: Gwałtowne burze i bardzo silny wiatr, nawet do 110 km/h! IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia dla powiatu piotrkowskiego
Dzisiaj, 30 czerwca, oraz w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, prognozowane są gwałtowne burze oraz bardzo silny wiatr. Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologicznymi, istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów deszczu, które mogą prowadzić do lokalnych podtopień.
Silne burze, strażacy mieli ręce pełne roboty. Interweniowali kilkanaście razy. Jedna osoba nie żyje
W piątek po południu i w nocy nad regionem przeszły burze z silnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Niestety bilans tego dnia jest tragiczny. Jedna osoba nie żyje.
Drzewo przewróciło się na jezdnię. Miast Partnerskich była zablokowana przez ponad godzinę. Interweniowali strażacy
Obwodnica Miast Partnerskich w Piotrkowie Trybunalskim była zablokowana przez ponad godzinę z powodu leżącego na drodze drzewa. Do zdarzenia doszło około godziny 14:30, kiedy to potężny podmuch wiatru złamał jeden z konarów drzewa. Ten upadł na jezdnię, całkowicie blokując ruch w kierunku jeziora Bugaj.
Nie lekceważmy ostrzeżeń. Wiatr okazał się bardzo silny
Warto nie bagatelizować ostrzeżeń o silnym wietrze. O sile natury przekonał się właściciel audi, na które przewrócił się kontener na odzież używaną.
26.12.2023 10:03
Uwaga na silny wiatr
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem w Łódzkiem. We wtorek porywy mogą osiągać nawet do 75 km/h. Silny wiatr prognozowany jest m.in. w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim.
Bramownica znów uszkodzona.
Znów doszło do uszkodzenia bramownicy przy ulicy Moryca w Piotrkowie. W czwartkowy wieczór oberwał się metalowy ogranicznik. Zdaniem mieszkańców, spowodował to silny wiatr. Innego zdania jest Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM, który uważa, że bramownicę uszkodził przejeżdżający zbyt wysoki pojazd.
24.11.2023 09:32
Powiało w regionie
Mimo silnego wiatru strażacy z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego nie odnotowali minionej nocy większych zniszczeń, spowodowanych właśnie warunkami atmosferycznymi.
Pożar, zerwane linie i połamane drzewa. Wichura nad Piotrkowem i regionem
Pożar, zerwane linie energetyczne, powalone drzewa i zalane piwnice - tak wygląda bilans wczorajszej burzy oraz wichury, które przeszły nad miastem i regionem.
Ambasador USA w Polsce odwiedził gminę Wolbórz
Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odwiedził w czwartek gminę Wolbórz. Tematem spotkania była tzw. zielona energia i wizyta na farmie wiatrowej "Piotrków" ulokowanej nieopodal drogi ekspresowej S8, między Piotrkowem a Wolborzem.
Czy niż Ulf dotrze do Piotrkowa?
W Piotrkowie i regionie prognozowany jest bardzo silny wiatr. Wszystko za sprawą głębokiego niżu #Ulf, który sprowadzi nad całą Polskę silną wichurę, opady deszczu oraz burze.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat