Advertisement

Artykuły do tagu: Wola Krzysztoporska

Tak świętowała Wola Krzysztoporska [dużo zdjęć]
Święto Gminy Wola Krzysztoporska odbyło się w sobotę (27 maja) na boisku sportowym przy ul. Cmentarnej. Tegoroczne wydarzenie było jeszcze bardziej wyjątkowe, bo gmina świętuje 50-lecie istnienia. Na scenie dla zgromadzonej publiczności zagrały m.in. Topky i Stachursky.
Święto Woli Krzysztoporskiej już w sobotę!
Już podczas zbliżającego się weekendu w naszym regionie zaplanowane są kolejne imprezy plenerowe. Tym razem na swoje święto zaprasza Wola Krzysztoporska.
W Krzyżanowie zbudowali bolid F1
Drużyna Accelerated Racing ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie wzięła udział w krajowych finałach F1 in Schools, które odbyły w Zatoce Sportu na Politechnice Łódzkiej. Reprezentacji szkoły wrócili z Łodzi z prestiżową nagrodą.
80 lat i nowy sztandar OSP Blizin [ZDJĘCIA]
Osiemdziesiątą rocznicę powstania jednostki OSP świętowali strażacy ochotnicy z Blizina. Obchodom towarzyszyło nadanie jednostce sztandaru, który poświęcił obecny na uroczystości biskup archidiecezji częstochowskiej ksiądz Andrzej Przybylski.
W rytmie disco. Znamy gwiazdy Święta Woli Krzysztoporskiej
Poznajemy programy kolejnych imprez plenerowych w gminach naszego regionu. W sobotę, 27 maja zaplanowano Święto Gminy Wola Krzysztoporska. Zaplanowano mnóstwo wydarzeń, nie zabraknie również koncertów gwiazd.
Uczcili wielkie strażackie święto
Gminny Dzień Strażaka połączony z jubileuszem 50-lecia Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej i nadaniem jej sztandaru odbył się w Gomulinie w niedzielę (07.05.2023). Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, następnie druhowie przemaszerowali w kierunku strażnicy, na placu której zorganizowano część oficjalną.
Edukacyjne tablice u stóp Gór Borowskich
"Piotrkowskie Termopile" zyskały nowy element edukacyjny. To zestaw tablic, które mają za zadanie uświadomić przybywającym tu mieszkańcom i turystom, co takiego zaszło przed laty na tym ważnym dla całej ziemi piotrkowskiej terenie.
Modernizują 4 kilometry drogi
Intensywne prace modernizacyjne trwają na drodze Siomki – Glina w gminie Wola Krzysztoporska. Inwestycja obejmuje przebudowę 4-kilometrowego odcinka drogi powiatowej.
Zbiornik w Bogdanowie już po rewitalizacji
Centrum Bogdanowa wygląda już zupełnie inaczej. W kwietniu zakończyły się prace rewitalizacyjne przy zbiorniku wodnym w tej miejscowości Na ich wykonanie gmina Wola Krzysztoporska uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.
Wyśpiewali piosenki Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka
Już po raz jedenasty w Woli Krzysztoporskiej odbył się Przegląd Piosenek Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka. Konkurs zorganizowano w kategoriach solistów, duetów i zespołów wokalnych.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat