Advertisement

Artykuły do tagu: Moszczenica

Przed nami wystawa gołębi rasowych
Już po raz kolejny w gminie Moszczenica odbędzie się spotkanie hodowców najpiękniejszych okazów gołębi rasowych. Organizatorzy liczą na to, że być może w którejś z ras doczekają się championa. Udział w imprezie, którą zaplanowano na pierwszy weekend grudnia, może wziąć każdy.
Derby dla Włókniarza. Lider wciąż niepokonany
W ostatniej w tym roku kolejce klasy okręgowej doszło do derbów powiatu piotrkowskiego. Włókniarz Moszczenica pokonał w nich UKS Concordię Piotrków Trybunalski. Trzy punkty do swojego konta dopisał też lider zmagań, czyli Szczerbiec Wolbórz, wygrywając po zaciętym meczu z LZS Justynów.
Uczniowie dołączyli do patriotycznych zmagań
Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Do Hymnu. W tym roku wydarzenie to ma charakter konkursowy. Udział zadeklarowało 200 szkół.
Jubileusz 100-lecia klubu Włókniarz Moszczenica [DUŻO ZDJĘĆ]
W minioną sobotę (12 listopada 2022r.) Włókniarz Moszczenica świętował 100-lecie istnienia klubu. Nie zabrakło sportowych emocji, duchowych przeżyć i sentymentalnych podróży w przeszłość. Patrząc na frekwencję, stulatek ma się bardzo dobrze.
09.11.2022 09:42
Plan wykonany w 2/3
W miniony weekend piłkarze z powiatu piotrkowskiego, Szczerbiec Wolbórz i Włókniarz Moszczenica, występujący w klasie okręgowej, wygrywali swoje mecze. Wyższość rywala musieli natomiast uznać zawodnicy UKS Concordii Piotrków Trybunalski, którzy wysoko przegrali z wiceliderem zmagań.
Dwa zwycięstwa i porażka
Dwa wyjazdowe zwycięstwa to pozytywy dwunastej kolejki dla zespołów z powiatu piotrkowskiego, występujących w klasie okręgowej. Po trzy punkty na swoje konta dopisali piłkarze UKS Concordii Piotrków Trybunalski oraz Szczerbca Wolbórz. Na własnym stadionie wyższość rywala musiał tym razem uznać Włókniarz Moszczenica.
Są pieniądze na warsztaty terapii zajęciowej
W budynku po byłym gimnazjum w Moszczenicy swoją siedzibę znajdzie kolejna placówka. Wkrótce ruszą tam warsztaty terapii zajęciowej. Gmina Moszczenica na dostosowanie części budynku do potrzeb rehabilitacji osób niepełnosprawnych uzyskała dofinansowanie z PFRON i powiatu piotrkowskiego.
Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Jarostach
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach otrzymali w tym roku prezent od władz gminy. Przy placówce powstało nowoczesne i wielofunkcyjne boisko sportowe.
Concordia i Szczerbiec zwycięskie, remis w Moszczenicy
W dobrych nastrojach mogą być piłkarze z powiatu piotrkowskiego, występujący w klasie okręgowej. Tym razem zwycięstwa w swoich meczach odniosły Concordia Piotrków Trybunalski oraz lider tabeli, czyli Szczerbiec Wolbórz. Podziałem punktów po bezbramkowym remisem zakończyła się z kolei konfrontacja z udziałem Włókniarza Moszczenica.
Za dwa przekroczenia 25 punktów i 5 tys. zł
30-latek podróżując swoim renault w powiecie piotrkowskim, przekroczył dozwoloną prędkość i został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED. Okazało się, że to już drugie takie wykroczenie od dnia wprowadzenia nowych przepisów. Wkrótce czeka go kontrolne sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat