Advertisement

Artykuły do tagu: Sulejów

6 godzin temu, 14:05
Zasłabła i zjechała do rowu
43-latka jadąc ze swoim 4-letnim dzieckiem zasłabła za kierownicą, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło w czwartek (21.09.2023) około 6:45 w Łęcznie, w gminie Sulejów. Dziecku nic się nie stało, kobieta została przewieziona do szpitala.
Znów czasowo wyłączą prąd
PGE Dystrybucja ponownie informuje o planowanych wyłączeniach prądu. Tym razem będą musieli sobie bez niego poradzić mieszkańcy i użytkownicy niektórych posesji, łącznie w dziesięciu miejscowościach - w tym również przy jednej z ulic w Piotrkowie.
Trybunalski Maraton Sulejowski [ZDJĘCIA]
Kilkuset rowerzystów i biegaczy wystartowało w 10. edycji wyścigu wokół Zalewu Sulejowskiego. Trybunalski Maraton Sulejowski to jedno z najpopularniejszych tego typu wydarzeń w Polsce.
Ratują zabytkowy kościółek [ZDJĘCIA]
Kościół pw. św. Marcina na cmentarzu w Witowie to jeden z niewielu zabytków architektury drewnianej, który może spotkać w naszym regionie. Po wielu latach zaniedbań świątynia zaczęła zmieniać swoje oblicze. Wiele wskazuje na to, że to miejsce uda się uratować.
Sulejowskie dożynki we Włodzimierzowie [ZDJĘCIA]
W niedzielę podczas Dożynek i Święta gminy Sulejów mieszkańcy wspólnie podziękowali za tegoroczne plony. Po raz pierwszy dożynki zorganizował Włodzimierzów.
Sulejów zaprasza na dożynki
Przed nami kolejne dożynki w regionie piotrkowskim. Już w najbliższą niedzielę (10.09.23 r.) we Włodzimierzowie odbędą się Dożynki i Święto gminy Sulejów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Papa D.
Bombardowanie Sulejowa. Kolejna rocznica niemieckiego bestialstwa
4 września 1939 roku w wyniku niemieckich nalotów bombowych zginęło około 700 osób, a praktycznie całe miasto zostało zniszczone. W poniedziałek mieszkańcy Sulejowa uczcili pamięć poległych.
Upamiętnią ważną rocznicę
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
Rodzinny festyn w Witowie-Kolonii [zdjęcia]
Już po raz czwarty w Witowie-Kolonii zorganizowano rodzinny festyn. Impreza przyciągnęła także mieszkańców okolicznych wsi z terenu gminy Sulejów, a także Piotrkowa.
Chcą zmodernizować 30 dróg
W Sulejowie kończy się pierwszy etap przebudowy gminnych dróg, na które urzędnicy pozyskali dofinansowanie z Polskiego Ładu. Aktualnie drogowcy kończą przebudowę ulic Królowej Jadwigi i Kazimierza Jagiellończyka na terenie Podklasztorza.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat