Advertisement

Artykuły do tagu: Boże Narodzenie

Prawosławni świętują Boże Narodzenie. Nabożeństwa w piotrkowskiej cerkwi [zdjęcia]
W kościele prawosławnym Boże Narodzenie jest obchodzone 7 stycznia. Wierni tego kościoła świętują przyjście Chrystusa na świat także w piotrkowskiej cerkwi.
Czy Jezus rzeczywiście urodził się 25 grudnia?
Praktycznie całą swoją wiedzę na temat przyjścia Jezusa Chrystusa na świat czerpiemy z kart Pisma Świętego. Na jego podstawie nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić, kiedy Boże Narodzenie rzeczywiście się dokonało. Z kart ewangelii nie wyciągniemy ani dnia, ani miesiąca, ani nawet roku urodzenia Chrystusa. Dlaczego więc to niezwykle ważne dla chrześcijan święto obchodzimy 25 grudnia?
Chór II LO zaśpiewał na święta [ZDJĘCIA]
Z okazji Bożego Narodzenia na wyjątkowy świąteczny koncert zaprosił w czwartek chór II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie. Występ odbył się w kościele pw. Nawiedzenia N.M.P.
Jaka pogoda na Boże Narodzenie?
Przed nami świąteczny długi weekend. Niestety wiele wskazuje na to, że w tym roku o "białych świętach" możemy pomarzyć. O szczegółach prognozy na najbliższe dni opowiada Michał Kochanowski z grupy Łowcy Burz Łódzkie.
Jasełka w Przedszkolu Sióstr Dominikanek [ZDJĘCIA]
Okres bożonarodzeniowy to czas, w którym w wielu piotrkowskich szkołach i przedszkolach odbywają się świąteczne przedstawienia i jasełka. W środę odwiedziliśmy przedszkole sióstr Dominikanek w Piotrkowie, gdzie przedszkolaki zaprezentowały swój występ.
Szopka u Bernardynów nabiera kształtów
Już od przeszło 20 lat, przed świętami Bożego Narodzenia, piotrkowscy kolejarze pracują nad zaprojektowaniem i wybudowaniem ruchomej szopki, którą będzie można podziwiać w klasztorze ojców Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim. Jak co roku, żłóbek i jego otoczenie premierowo będzie można zobaczyć po pasterce.
Jak będzie wyglądała kolęda w Piotrkowie?
Tuż po świętach Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpoczynają się wizyty duszpasterskie popularne zwane "kolędą". W ostatnich latach, ze względu na pandemię, kolęda nie odbywała się w tradycyjnej formie. A jak będzie w tym roku?
15.12.2022 15:45
Prezent na święta
Boże Narodzenie to czas radości i dawania, a idealny prezent może mieć ogromne znaczenie w tworzeniu wspomnień na całe życie. Zakup idealnego prezentu świątecznego może być zniechęcający, ponieważ dostępnych jest tak wiele opcji. Ważne jest, aby znaleźć coś znaczącego, co przyniesie szczęście i radość tym, których kochamy.
Gminna wigilia w Czarnocinie [ZDJĘCIA]
"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień zwykły dzień, który liczy się od zmroku…” - taki właśnie niezwykły dzień już za mieszkańcami gminy Czarnocin. Wigilię Gminną zorganizowano w minioną niedzielę.
Moszczenica zaprasza na wspólną wigilię
W najbliższy piątek władze gminy Moszczenica zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie wigilijne. Zaplanowano je w najbliższy piątek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat