Czy poseł uratuje Gimnazjum nr 1?
Gimnazjum nr 1 ma zostać wchłonięte przez TPS (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1). Nauczyciele i dyrekcja szkoły z ul. Żwirki podnieśli larum – chcą, by w budynku szkoły powołano (czy raczej przywrócono) Szkołę Podstawową nr 18. Na ratunek wezwali posła PiS Grzegorza Wojciechowskiego.
Ilu alimenciarzy w Piotrkowie i na ile są zadłużeni?
Czy niesolidni alimenciarze będą wsadzani do więzień? Zgodnie z projektem nowelizacji kodeksu karnego osobie, której dług alimentacyjny przekroczy sumę trzech należnych świadczeń okresowych - najczęściej miesięcznych - będzie groziła grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara do roku pozbawienia wolności.
Trasa do narciarstwa biegowego już otwarta
Po raz pierwszy w Piotrkowie amatorzy nart biegowych mogą korzystać ze specjalnie przygotowanej trasy, która powstała na terenie stadionu miejskiego Concordia.
Przy rondzie Sulejowskim stanie waga
W miejscu dawnej stacji benzynowej przy rondzie Sulejowskim w Piotrkowie pojawi się waga do kontroli busów i samochodów ciężarowych. Będzie to sporym udogodnieniem dla Inspekcji Transportu Drogowego.
Zróżnicowana kwota wolna od podatku w PIT 2017
Kwota zwolniona od podatku nie dla każdego podatnika będzie jednakowa od roku 2017. Według ustawy z dnia 29 listopada 2016 r., mocą której wprowadzono zmiany dotyczące kwoty wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych, może ona wynieść od 6600 pln do 0 pln.
Wracamy do tematu, czyli kawiarnia w wieży ciśnień
Minęło 5 lat, pora więc powrócić do tematu kawiarni w wieży ciśnień. Kawiarni, restauracji czy innej działalności, która ożywi najbardziej charakterystyczny obiekt naszego miasta. Dlaczego musieliśmy czekać aż tyle?
Ferie z UJK
22 godziny temu, 18:48
Ferie z UJK
Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, zaprasza na zajęcia w drugim tygodniu ferii. W programie między innymi nauka japońskiej kaligrafii, origami czy malowania tuszem.
Co zrobić z choinką po świętach?
Podobno, zgodnie z tradycją, najlepiej trzymać ją pięknie przystrojoną aż do 2 lutego (Matki Boskiej Gromnicznej). Zwykle jednak choinek z pokoi, gabinetów i salonów pozbywamy się po 6 stycznia, czyli po Święcie Trzech Króli. Dopiero później możemy zastanawiać się, co z nimi zrobić. No właśnie... co?
Wychłodzeni i zmarznięci. Pomogli im policjanci
Funkcjonariusze policji odnaleźli w poniedziałek na terenie gminy Sulejów dwie zziębnięte i narażone na wychłodzenie osoby. Ich życiu i zdrowiu na szczęście nie grozi niebezpieczeństwo.
Nagle na jezdnię wbiegł... koń
Pod koła jadącej drogą K-91 astry wbiegł koń. Do nietypowego wypadku drogowego doszło w poniedziałek w miejscowości Karkoszki w powiecie radomszczańskim.
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc