Artykuły do tagu: Mediateka

Piknik
Było sportowo, edukacyjnie, tanecznie, kolorowo i radośnie, a przede wszystkim rodzinnie. W parku Św. Jana Pawła II odbyło się (18.07.2024) kolejne spotkanie dla najmłodszych z cyklu "Lato w mieście". Piknik organizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Europe Direct Piotrków Trybunalski, UKS Concordia 1909, TEB Edukacja Piotrków Trybunalski, Monika Kisiel i Zumba Power Woman.
„Orlando – moja polityczna biografia” w Kinie PIKSEL
W najbliższą sobotę (13 lipca) w studyjnym Kinie PIKSEL w Mediatece 800-lecia prezentowany będzie francuski film wyreżyserowany przez Paula B. Preciado „Orlando – moja polityczna biografia”.
Szykuje się świetna zabawa na piknikach
Urząd Miasta zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy na festynach rodzinnych „Lato w mieście”, które co tydzień odbywać się będą w różnych częściach naszego grodu. Inaugurująca zabawa już w najbliższy czwartek (04.07.2024) przy Domu Handlowym „Merkury”.
Józef Jakubczyk i jego wyjątkowa Ziemia Piotrkowska uwieczniona na fotografiach
Mediateka 800-lecia zaprasza na wystawę fotograficzną Józefa Jakubczyka zatytułowaną "Moja wyjątkowa Ziemia Piotrkowska". Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi w najbliższy piątek.
Spotkanie ze sportowcami w mediatece i warsztaty nordic walking w Kole - „Na sportowo w bibliotece”
W sobotę (29.06.2024) odbyło się kolejne wydarzenie realizowane w ramach Inicjatyw Oddolnych pn. „Na sportowo w bibliotece”, które zorganizowała grupa POKIJKOWANI NORDIC WALKING PIOTRKÓW TRYBUNALSKI. Gościli u nas Aleksander Wilanowski (jeden z pionierów Nordic Walking w Polsce) i Przemysław Stupnowicz (ikona długodystansowego biegania).
Wakacje dla dzieci w Mediatece 800-lecia
Na wakacje pełne atrakcji zaprasza piotrkowska Mediateka. To ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
Jam Session i koncert zespołu Light Band z tekstami Agnieszki Osieckiej w mediatece
To było wyjątkowe czwartkowe (27.06.2024) popołudnie w piotrkowskiej mediatece. Wydarzenie rozpoczęły warsztaty umuzykalniające dla dzieci. Muzyczny Jam Session - scena otwarta oraz koncert zespołu Light Band z tekstami Agnieszki Osieckiej zwieńczyły ostatnie, trzecie spotkanie z cyklu "Koncert w Bibliotece?".
27.06.2024 09:24
Na sportowo w bibliotece
Sportowcy Aleksander Wilanowski i Przemysław Stupnowicz w sobotę (29.06.2024) w piotrkowskiej Bibliotece na ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3, opowiedzą jak rozpocząć przygodę z bieganiem i kijkami Nordic Walking. Spotkanie dla miłośników sportu, jak i tych, którzy swoją przygodę dopiero zaczynają, zwieńczą warsztaty w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole.
Wodna konferencja w Piotrkowie
Wydarzenie skierowane do lokalnych samorządowców miało na celu przybliżenie tematów związanych z retencją wodną oraz pozyskiwaniem funduszy na ekoprojekty. Green Week jest coroczną akcją organizowaną przez Komisję Europejską. Warsztaty odbywają się w całej Europie. W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia pod patronatem prezydenta Juliusza Wiernickiego, Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii, placówka Polskiej Akademii Nauk powstała pod auspicjami UNESCO oraz firma PHENO HORIZON (OLP Sp. z o.o.) zorganizowały w środę (26.06.2024) cykl prelekcji.
Muzyczny cykl z Osiecką w roli głównej
Mediateka 800-lecia zaprasza 26 i 27 czerwca na kolejne odsłony muzycznych spotkań z twórczością Agnieszki Osieckiej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat