VIII Nocny Półmaraton Piotrkowski za nami
700 zawodników pobiegło w piątek ulicami Piotrkowa Trybunalskiego w już VIII edycji Nocnego Półmaratonu. Wydarzenie oficjalnie rozpoczęło Dni Miasta 2024. Przed rozpoczęciem biegu zawodnicy rozgrzewali się w okolicach startu, bieg oficjalnie o godzinie 21 rozpoczął prezydent Juliusz Wiernicki.
Kontakt 2024. Finał Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu
Wolontariusze z różnych części Stanów Zjednoczonych pracowali w kilku polskich miastach od ponad tygodnia. W piątek, na piotrkowskiej Krzywdzie, ponad stu wolontariuszy wzięło udział we wspólnej zabawie, podsumowując w ten sposób trwającą od kilku dni akcję.
Wicestarosta Michał Tokarski nominowany do prestiżowej nagrody
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagrody - Kustosz Pamięci Narodowej. Do grona finalistów został nominowany Michał Tokarski wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego.
Nowa bieżnia przy SP 12 na ukończeniu
Wielkimi krokami zbliża się koniec przebudowy bieżni wokół kompleksu „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 12. Poliuretanowa nawierzchnia bieżni wraz ze skocznią w dal są już gotowe. Aktualne prace skupiają się na utwardzeniu terenu po starych trybunach oraz budowie schodów.
I Pieszy Maraton „Przez pola i lasy” za nami
Do przejścia lub przebiegnięcia po terenie gminy Wola Krzysztoporska było około 21 km. Z tej propozycji aktywnego spędzenia soboty (8 czerwca) skorzystało aż 81 uczestników. A do tego wspaniali organizatorzy ze stowarzyszenia Aktywnie Do Woli z Beatą Wieczorek na czele i wolontariusze, czyli razem około 100 osób wzięło udział w I Pieszym Maratonie „Przez pola i lasy”.
W powiecie piotrkowskim odbędą się Igrzyska
Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych z województwa łódzkiego odbędą się w tym roku w Ręcznie. Młodzi zawodnicy będą rywalizować zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowo. Organizatorzy zachęcają do kibicowania.
Wolborzanie u Pierwszej Damy
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyjęła w pałacu Prezydenckim w Warszawie Klub Inteligencji Katolickiej z Wolborza. W spotkaniu wziął udział Andrzej Jaros burmistrz Wolborza.
Pożar osobówki we Włodzimierzowie
Osobowy opel vectra zapalił się na drodze wojewódzkiej 742 we Włodzimierzowie. Początkowo pojazd próbowali ugasić świadkowie zdarzenia. Konieczna była jednak interwencja straży pożarnej.
Dni Piotrkowa 2024. Będzie zmiana organizacji ruchu
W najbliższy weekend 14-16 czerwca piotrkowianie będą świętowali DNI MIASTA 2024. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale: plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z tym już od godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
Awanturował się w aptece, został ukarany mandatem
Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zakłócał porządek w jednej z aptek na terenie miasta. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie przy ulicy Słowackiego.
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat