Artykuły do tagu: Żywność

Tłumy na targach ogrodniczych
"Pamiętajmy o ogrodach" czyli Piotrkowskie Targi Ogrodnicze już po raz 17. zawitały na błonia przy zamku w Bykach. Wystawcy oferowali nabywcom m.in. sadzonki, drzewa owocowe, rośliny iglaste i liściaste, ale nie tylko. Były też bowiem produkty spożywcze, a wśród nich swojskie wędliny, sery, miód, konfitury oraz wyroby rękodzielnicze.
Zdrowa żywność wspiera samopoczucie. Sprawdź, które produkty warto jeść!
Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta jest podstawowym elementem dobrego trybu życia oraz profilaktyki wielu schorzeń m.in. cukrzycy czy nadciśnienia. To, co jemy, wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również na samopoczucie i ogólny stan psychiczny. Co jeść, aby czuć się lepiej? Podpowiadamy!
Możesz kupić więcej? Podziel się z potrzebującymi
Będą zbierać najpotrzebniejsze produkty dla najbardziej potrzebujących. Ogólnopolska akcja Banków Żywności zawita w piątek i sobotę (15-16.03.2024) także do Piotrkowa. Warto w tych dniach kupić jeden dodatkowy produkt, który dla kogoś może być bardzo ważny.
Regularnie donoszą do komendy, bo mają misję
Tylko w ubiegłym roku piotrkowska Komenda Policji otrzymała kilkaset zawiadomień o popełnieniu wykroczeń, które przesłały te same trzy osoby. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, doniesieniami zajmują się specjalnie oddelegowani do tego policjanci.
Przekaż żywność potrzebującym
Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum”, które prowadzi w Piotrkowie Trybunalskim Schronisko dla osób w kryzysie bezdomności, wspólnie z Łódzkim Bankiem Żywności im. Marka Edelmana zorganizuje - jak co roku - Świąteczną Zbiórkę Żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Oprócz Piotrkowa, wolontariusze pojawią się też w sklepach w Radomsku.
Od dzisiaj Festiwal Smaku i Rękodzieła
Od piątku do niedzieli (17-19 marca) trwał będzie w Piotrkowie Trybunalskim Festiwal Smaku i Rękodzieła. Wszyscy, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty wystawców mogą spodziewać się ciekawych zajęć praktycznych, perełek rękodzielniczych, czy wybornych smaków.
Superfoods w roli suplementów dla aktywnych
Jeżeli interesujesz się zdrowym odżywianiem, z pewnością spotkanie z tak zwanym "superfood" masz już za sobą. To rodzaj nieprzetworzonej żywności bogatej w cenne wartości odżywcze, często mocno zintensyfikowane. Warto wiedzieć, że produkty z szerokiej kategorii superfood często stosowane są jak suplementy diety, sprawdzają się w odżywianiu osób aktywnych fizycznie, sportowców. Jakie superfood będzie dobre przy wzmożonych treningach, kiedy warto sięgać po nie jako gotowy suplement diety?
Zostało Ci jedzenie po świętach? Zanieś je do społecznej lodówki
Jeśli po świętach okazało się, że zostało wam za dużo jedzenia, którego nie będziecie w stanie zjeść, zanieście je do społecznej lodówki. W Piotrkowie znajduje się ona przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Kołłątaja.
Papier pergaminowy do kontaktu z żywnością – dlaczego go potrzebujesz?
Papier pergaminowy na co dzień wykorzystywany jest w branży spożywczej jako idealny papier do pakowania żywności oraz do pieczenia. Warto zaopatrzyć w niego zarówno swoją firmę z branży, jak i kuchenną szufladę w domu. Dzięki specjalnej strukturze papier pergamin nie przemaka – nie przepuszcza ani wilgoci, ani tłuszczy. Papier pergamin do pieczenia dba o jakość wypieku i jest bezpieczny – odporny na wysokie temperatury. Jak czego wykorzystywać papier pergaminowy i gdzie go tanio kupić? Podpowiadamy w artykule!
Agrounia blokuje drogi - także w powiecie piotrkowskim
Przedstawiciele Agrouni, ze swoim liderem Michałem Kołodziejczakiem na czele, wyjechali na drogi, a organizowana przez nich demonstracja utrudnia kierowcom podróżowanie w całej Polsce. Rolnicy są m.in. w województwie łódzkim, a swój przejazd rozpoczęli w Czarnocinie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat