Tłumy na targach ogrodniczych

Niedziela, 12 maja 202418
"Pamiętajmy o ogrodach" czyli Piotrkowskie Targi Ogrodnicze już po raz 17. zawitały na błonia przy zamku w Bykach. Wystawcy oferowali nabywcom m.in. sadzonki, drzewa owocowe, rośliny iglaste i liściaste, ale nie tylko. Były też bowiem produkty spożywcze, a wśród nich swojskie wędliny, sery, miód, konfitury oraz wyroby rękodzielnicze.

Ładuję galerię...

XVII edycja Piotrkowskich Targów Ogrodniczych "Pamiętajmy o ogrodach" cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Klienci przyjechali do Piotrkowa nie tylko z województwa łódzkiego, ale z całej Polski. Podobnie sprzedający. A co między innymi oferowali?

Mamy różne krzewy ozdobne, drzewka owocowe, rośliny. Rośliny chowamy od samego początku, od sadzonek. Niektóre rośliny mają oczywiście większe wymagania, a inne mniejsze. My rzecz jasna każdemu, kto będzie potrzebował wskazówek w tym, jak pielęgnować dany okaz, chętnie pomożemy i podpowiemy - powiedział nam pan Filip, wystawca spod Radomia.

Z sukcesu tegorocznej edycji imprezy cieszą się organizatorzy targów.

Już nie pierwszy raz goście czują się tutaj jak u siebie i o to nam właśnie chodzi. Dzisiaj mamy ponad stu wystawców. Ta impreza cieszy się zainteresowaniem całego województwa łódzkiego, ale oczywiście również mamy przyjezdnych z województw ościennych. Ja miałem nawet gościa z warmińsko-mazurskiego. Zapraszamy bo taka okazja, tylko dzisiaj  - zachęca Andrzej Karniszewski, p.o. dyrektora ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach. - Te targi trzeba uznać za udane. Mamy dużo zwiedzających, piękną pogodę, a wystawcy bardzo chętnie do nas przyjeżdżają. Mieliśmy zorganizować to wydarzenie w kwietniu, a przesunęliśmy na maj, dlatego tym bardziej doceniam, że liczba tych stoisk pozostała niezmieniona. Oprócz wszystkiego co można zasadzić w domu czy ogrodzie, mamy tu dziś również wyposażenie, ale też stanowiska specjalistów, którzy służą cenną radą wszystkim, którzy chcieliby uzyskać pomoc. Są też występy muzyczne - dodał Marian Jurek, dyrektor piotrkowskiego oddziału ŁODR.


W czasie wydarzenia, stoiska odwiedzali także przedstawiciele władz miasta i powiatu. Zapytaliśmy ich więc między innymi o to, czy planują jakieś konkretne zakupy. 

 

Mnie ogrodnictwa nauczyła moja ciocia. Mimo, że ostatnio czasu na to nie ma, to przyznam, że osobiście lubię las, więc nasadzenia u nas na działce to są kasztany, klony, brzozy, trochę iglaków. Jeśli zaś chodzi o owoce, to numerem jeden jest czarna porzeczka i to właśnie jej zapasy muszę dzisiaj uzupełnić - powiedział nam Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. - To jest bardzo istotna, żeby nasi okoliczni rolnicy mogli się tutaj wypromować. Ja dzisiaj zwiedzam i myślę, że coś też kupię. Osobiście mam zaplecze bogate w rośliny i drzewka owocowe. Muszę przyznać, że uwielbiam czereśnie - zdradził z kolei Piotr Łączny, starosta powiatu piotrkowskiego.


Już teraz organizatorzy targów "Pamiętajmy o ogrodach" zaprasza ją na kolejną edycję tej imprezy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianinnn ~Piotrkowianinnn (Gość)12.05.2024 18:21

Prezydent był dzisiaj na festynie, podobnie jak ostatnio na zbiórce dla chorej dziewczynki z Sulejowa. Prezydent składał osobiście kwiaty 8 maja w Dzień Zwycięstwa zamiast wysługiwać się wiceprezydentami. Przez 18 lat nie mieliśmy gospodarza, a śpiącego misia, co mieszkańców i inwestycje miał za nic. Wreszcie mamy gospodarza, którzy godnie reprezentuje nasze miasto podczas różnych wydarzeń. Gratulacje i powodzenia Panie Prezydencie Wiernicki. Czuć, że Piotrków ożył

89


Ja ~Ja (Gość)13.05.2024 13:50

Ja trzymam kciuki za prezydenta Wiernickiego

12


go?ć_kris ~go?ć_kris (Gość)12.05.2024 17:12

Nic specjalnego nie było rok temu trochę lepiej to wyglądało

40


Mariusz 01 ~Mariusz 01 (Gość)12.05.2024 15:30

Szkoda tylko że Policja przeszkadzała wjeżdżać na imprezę z ulicy łódzkiej jadąc od wojska polskiego. Kazano mi zawrócić na rondzie za trasą i wjechać dopiero w kasztelańską. Konkretna kpina. To nie pierwsza taka wystawo gdzie Policja tylko przeszkadza nie pomaga. Poza tym Ok.

60


Grażyna ~Grażyna (Gość)12.05.2024 21:17

Ja nie byłam, bo byłam nooo ....taka trochę po imprezie.

31


goœć_grzegorz ~goœć_grzegorz (Gość)12.05.2024 14:15

Dlaczego nikt ze służb miasta nie ostrzegł piotrkowian ani nie podał komunikatu o tym, że dym z kompleksu pożarów w Warszawie dotarł przed południem do Piotrkowa Trybunalskiego?

116


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)12.05.2024 15:33

Wcale nie było tlumow.Normalnie przeszlam.

71


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat