Artykuły do tagu: pomoc

Parafialny festyn na rzecz potrzebującej piotrkowianki
II Parafialny Festyn Rodzinny odbył się w sobotę na placu przy kaplicy przy ulicy Kostromskiej w Piotrkowie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Podczas wydarzenia można było wesprzeć piotrkowiankę, która potrzebuje zewnętrznej windy.
Szukają seniorów potrzebujących pomocy oraz sąsiadów, którzy mogą im pomóc
10 seniorów z terenu gminy Sulejów będzie mogło skorzystać z usług sąsiedzkich w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Urzędnicy poszukują obecnie zarówno seniorów, którzy potrzebują pomocy, jak i sąsiadów, którzy mogliby pomagać starszym mieszkańcom.
Terapia dopasowana do dziecka daje najlepsze efekty
Terapia środowiskowa jest szybkim i skutecznym sposobem na to, by pomóc rosnącej grupie dzieci bez diagnozy psychiatrycznej, ale z poczuciem beznadziei, braku rozwiązań, negatywnym nastrojem, które często prowadzą do myśli samobójczych – zgadzają się specjaliści z Centrum CBT uczestniczący 9 maja w konferencji w Centrum Prasowym PAP o rozwoju i usprawnieniu takiej pomocy w sektorze publicznym oraz o jej tworzeniu w sektorze prywatnym.
Pomoc prawna w zasięgu ręki
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą skorzystać z darmowej pomocy prawnej. Wystarczy kilka "kliknięć". Na stronie internetowej miasta przygotowano zakładkę, w której można znaleźć materiały pomocnicze i edukacyjne z zakresu prawa.
Sulejowski piknik charytatywny. Pomagają Ani wrócić do zdrowia
Anna Ciszewska z Sulejowa zmaga się z naczyniakiem jamistym w obrębie pnia mózgu. Wolontariusze oraz przyjaciele sulejowianki zorganizowali w sobotę charytatywny piknik połączony ze zbiórką pieniędzy. Szansą na powrót Ani do zdrowia jest bowiem kosztowna operacja w niemieckim Hanowerze.
Mirosław Świech pomagał wszystkim potrzebującym. Teraz sam potrzebuje pomocy
Trwa publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz Mirosława Świecha. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i aktywnych wolontariuszy w Piotrkowie Trybunalskim nie poddaje się i chce wrócić do pomagania innym. Aby wrócić do aktywności wolontariackiej, Mirosław Świech potrzebuje specjalnej protezy.
26.04.2024 07:38
Pomoc przyszła w porę
Policjanci z Rokicin (pow. tomaszowski) odnaleźli mężczyznę, który przez osiem godzin błąkał się po lesie. Pomoc funkcjonariuszy przyszła w porę, ponieważ mężczyzna był kompletnie wycieńczony, a temperatura na zewnątrz spadła do zera.
Rusza piąta edycja Festiwalu Wolontaryjnego EY GDS Polska. Pracownicy zasadzą 4000 drzew
Sadzenie 4000 drzew, przygotowanie ekoogrodów dla szkół, sprzątanie miasta i przerabianie koszulek na zabawki dla psów ratowniczych. Już 17 kwietnia rusza flagowy projekt CSR w EY GDS - piąta edycja Festiwalu Wolontaryjnego. To jedna z wielu lokalnych inicjatyw, dzięki którym EY chce poprawić życie 1 mld osób na całym świecie.
Znów nakręcają na zieleń
Akcja 'Nakręć się na zieleń' powróciła do Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Starostwo powiatowe już po raz czwarty zachęca mieszkańców do przynoszenia zebranych plastikowych nakrętek do specjalnych punktów, by w zamian odebrać zielony upominek.
Kasia Małek prosi o pomoc w walce z chorobą
Kasia Małek jest córką, mamą, babcią. Wykryto u niej glejaka wielopostaciowego, najbardziej agresywny i niebezpieczny nowotwór mózgu. Tomaszowianka prosi o Państwa pomoc.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat