Advertisement

Artykuły do tagu: zwierzęta

Policjanci apelują: Uważajmy na zwierzęta!
Okres jesienno-zimowy sprzyja migracji dzikich zwierząt przez drogi przecinające lasy i pola. W ostatnich dniach doszło w naszym regionie do dwóch zdarzeń z ich udziałem. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.
Lisy biegają po naszym mieście
Coraz więcej mieszkańców Piotrkowa, spacerując wieczorami ulicami miasta, natyka się na dzikie lisy. Zwierzęta nie tylko nie wykazują lęku przed człowiekiem, ale bywa, że atakują psy.
Kto porzucił szczenięta w lesie?
Policjanci z komisariatu w Wolborzu odnaleźli w lesie porzucone w pudełku szczenięta.
Jedna doba, trzy zderzenia ze zwierzętami
W ciągu tylko jednej doby na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do trzech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. W dwóch przypadkach zwierzyna nie miała szans w starciuz samochodami. Na szczęście nie ucierpieli ani kierowcy, ani pasażerowie.
We wtorek świętują milusińscy
4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Choć dla wielu może być to zaskakujący fakt, ale geneza dzisiejszego święta wywodzi się z… kościoła katolickiego. Tego dnia w kościele wspomina się bowiem świętego Franciszka, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.
Jak wybrać i wyposażyć terraria dla pająków
Pająki są niewymagającymi zwierzętami domowymi. Wybór odpowiedniego rodzaju pająka jest bardzo ważny. Należy skupić się na znanych, spokojnych i mało trujących gatunkach. Pająkom należy zapewnić odpowiednie warunki bytowania, w zależności od tego, czy są to pająki naziemne, nadrzewne czy podziemne. Każdy z tych gatunków potrzebuje innej wielkości terrarium, innych dekoracji i podłoża.
Okazują zwierzętom serce... w sercu lasu (ZDJĘCIA)
Za nami oficjalne otwarcie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą m.in. poznać mieszkańców lasu, dowiedzieć się jakie są ich zwyczaje i nie tylko. Przede wszystkim jednak, pracownicy ośrodka niosą pomoc zwierzętom, które potrzebują opieki medycznej po wypadkach komunikacyjnych lub atakach drapieżników. O tym aspekcie działania Osady Leśnej rozmawialiśmy z weterynarz dr Dominiką Domańską, która zajmuje się w Kole rannymi zwierzętami.
Leśna Osada już oficjalnie otwarta!
Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole oficjalnie otwarty. Choć to miejsce już od lat pomaga rannym zwierzętom i edukuje najmłodszych, to dopiero teraz możliwe było dokonanie symbolicznego przecięcia wstęgi.
Piknik w Leśnej Osadzie Edukacyjnej (ZDJĘCIA)
Rodzinne spotkanie przy ognisku połączone z gawędą na temat życia i zwyczajów wilków - taką formę spędzenia wolnego czasu w niedzielę (14.08) zaproponowali mieszkańcom regionu leśnicy z Nadleśnictwa Piotrków. Było zwiedzanie Osady i wspólne ognisko.
Czworonożni policjanci szkolili się pod okiem opiekunów
Piotrkowscy policjanci - przewodnicy psów, nie tylko dbają o prawidłowy przebieg służby czworonożnych funkcjonariuszy. W ich obowiązkach jest też odpowiednie żywienie, zapewnienie opieki weterynaryjnej, pielęgnacja, a także prawidłowe wyszkolenie czworonogów. Dlatego regularnie przeprowadzają ćwiczenia, aby poprawiać ich umiejętności.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat