Artykuły do tagu: Rozprza

Zmiany w Urzędzie Gminy w Rozprzy
Duże zmiany w obsłudze interesantów w gminie Rozprza. W związku z regulacjami wprowadzonymi przez prezesa Rady Ministrów dla administracji publicznej urząd ograniczył przyjęcia klientów.
Środkiem ulicy z trzema promilami
W środę o godz. 14:00 policjanci z piotrkowskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, że w Rozprzy środkiem drogi miał poruszać się pijany rowerzysta. Funkcjonariusze namierzyli cyklistę, u którego badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu we krwi.
Rozprza dopłaci do wymiany pieców
W gminie Rozprza ruszyła druga edycja programu dofinansowań wymiany starych węglowych pieców. Można otrzymać nawet 3 tys. złotych.
Nowe auta dla OSP z gminy Rozprza
Dwie jednostki OSP z gminy Rozprza wzbogaciły się o nowe samochody, które będą wykorzystywane do akcji ratunkowych. Auta zakupione przez Urząd Gminy trafiły do OSP w Łazach Dużych oraz OSP z Rajska Małego.
W Rozprzy mają plany na nowy rok
2021 rok dla samorządów był czasem niełatwym, m.in. ze względu na wciąż panującą pandemię COVID-19. Mimo to w gminie Rozprza udało się zrealizować wiele założonych wcześniej celów. Wśród nich były liczne inwestycje. Podsumowując, wójt Janusz Jędrzejczyk uważa, że to był dobry rok. Są już także pomysły na kolejny.
Wjechał osobówką do rzeki
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę, pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia, na drodze powiatowej między Rozprzą a Łochyńskiem. Osobowe auto wjechało do rzeki. Kierowcę ratowali strażacy.
Wiceminister Krzysztof Ciecióra z wizytą w Rozprzy
Wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra gościł u rozprzańskich przedszkolaków. Spotkanie z małymi mieszkańcami było jednym z elementów wizyty w gminie Rozprza.
Odkrywamy znane i nieznane - Muzeum Ziemi Rozprzańskiej
Muzeum powstało stosunkowo niedawno, ale jego pomysłodawcy zgromadzili w niewielkiej siedzibie mnóstwo eksponatów. W większości są to pamiątki przekazane przez mieszkańców i kolekcjonerów.
Bożonarodzeniowy Jarmark w Rozprzy
Przy pięknej zimowej aurze w centrum Rozprzy w piątek odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Gościem specjalnym wydarzenia był sam Święty Mikołaj.
Rozprza zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy
Już 10 grudnia do Rozprzy przybędzie Święty Mikołaj ze swoimi reniferami. Najmłodsi będą mogli się z nim spotkać podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się na Rynku Piastowskim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat