Advertisement

Artykuły do tagu: Rozprza

Zostawił śmieci w lesie, odpowie przed sądem
Wspólne działania policjantów z Sulejowa oraz strażników Straży Leśnej pozwoliły na ustalenie i odnalezienie właściciela śmieci pozostawionych w lesie. 41-latek wkrótce odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia. Otrzymał również nakaz posprzątania odpadów.
Startuje długo wyczekiwana inwestycja
W gminie Rozprza stratuje jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Chodzi o rozbudowę drogi gminnej w Białocinie.
Małżeństwa z 50-letnim stażem odebrały medale
Aż 29 par z gminy Rozprza obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli złote gody. Uroczystość z wręczeniem Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie poprowadziła Urszula Wiśniewska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rozprzy.
Duża inwestycja w Niechcicach
Duża inwestycja drogowa realizowana jest w Niechcicach w gminie Rozprza. Rozpoczęła się tam przebudowa ulicy Sportowej. Na początek wykonywane są prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej.
Rozprza walczy o tytuł „Modernizacji Roku”
Gmina Rozprza walczy o tytuł „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Do konkursu została zgłoszona modernizacja, jaką wykonano na cmentarzu wojennym w Milejowie. Na inwestycję głos może oddać każdy z internautów.
Ulica Moryca będzie biegła nowym śladem. Wstępne porozumienie władz Piotrkowa i Rozprzy.
Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pomiędzy władzami Piotrkowa i Rozprzy prowadzone są zaawansowane rozmowy w sprawie zmiany przebiegu ulicy Moryca. Obecny jej szlak uniemożliwia dostosowanie jej parametrów do istniejącego obciążenia ruchem pojazdów.
Urząd bardziej przyjazny niedosłyszącym
Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy otrzymał nieodpłatnie pętlę indukcyjną. To dzięki uczestnictwu w projekcie „Akademia samorządowa: Dostępność plus – mazowieckie i łódzkie”. Dzięki temu urządzeniu nasz urząd stanie się bardziej przyjazny dla osób niedosłyszących.
05.03.2023 09:20
Uwaga! Wyłączą prąd
Przedstawiciele PGE Dystrybucja poinformowali, że w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim należy się spodziewać czasowych wyłączeń prądu. Na utrudnienia muszą się przygotować m.in. mieszkańcy gmin Rozprza czy Wola Krzysztoporska.
Startuje rekrutacja do przedszkola
1 marca rozpoczyna się rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Rozprzy. W placówce opiekę wykwalifikowani pracownicy zapewniają w godzinach od 6:00 do 17:00.
Korzystanie z biblioteki będzie teraz przyjemnością
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niechcicach została otwarta nowo wyremontowana biblioteka szkolna. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z Rady Rodziców, 1% podatków przekazywanych przez mieszkańców oraz wsparciu Gminy Rozprza.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat