Advertisement

Artykuły do tagu: Rozprza

Święty Mikołaj znów pojawi się w Rozprzy
Rozprza zaprasza na bożonarodzeniowy jarmark ze Świętym Mikołajem. Wydarzenie odbędzie się w piątek (9 grudnia) na Rynku Piastowskim.
Zapraszają na wyjątkowy koncert
"Fantazje Maryjne" koncert pod taką nazwą odbędzie się w niedzielę, 20 listopada, w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy. Zaprezentują się muzycy Filharmonii Łódzkiej.
Oświadczenie wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka
- Jest mi bardzo przykro i nie potrafię odnaleźć słów, którymi mógłbym wyrazić dzisiaj swój żal - tak swoje oświadczenie rozpoczyna Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza, którego policjanci zatrzymali podczas prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.
Uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Cmentarza Wojennego w Milejowie (ZDJĘCIA)
Wydarzenie zorganizowano 11 listopada. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Niepodległości.
Wyjątkowe koncerty w kościele w Rozprzy
W Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Rozprzy w ten weekend odbędą się dwa wyjątkowe koncerty. Najbliższy już dzisiaj o godzinie 18.00.
Rozkaz nie dotarł. Pamięć o tragedii sprzed 83 lat
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.
Wójt Rozprzy prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Jest oświadczenie prokuratury
W piątkowy wieczór dziwnie zachowującego się na drodze kierowcę, zatrzymali do kontroli drogowej piotrkowscy policjanci. Badanie wykazało, że prowadził pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała nas prokuratura, zatrzymanym kierowcą auta był wójt gminy Rozprza.
Kończą się prace w Milejowie
Kończą się prace przy rewitalizacji cmentarza wojennego w Milejowie. To miejsce, w którym spoczywają żołnierzy polegli w walce o szosę piotrkowską w 1939 roku.
Dadzą pieniądze na zatrudnienie niani
"Niania w gminie Rozprza" - to tytuł projektu, który już od listopada będzie realizowany w tej gminie. W jego ramach można otrzymać pieniądze na zatrudnienie niani. Co ważne, w tym charakterze może występować osoba z rodziny, np. babcia.
80 lat OSP w Straszowie [ZDJĘCIA]
Ochotnicza Straż Pożarna w Straszowie w gminie Rozprza świętuje w tym roku jubileusz 80. rocznicy powstania. Z tej okazji w sobotę zorganizowano uroczystości urodzinowe.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat