Advertisement

Artykuły do tagu: OSP

przedwczoraj, 10:21
Jubileusz OSP w Moszczenicy
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy świętuje w tym roku 105-lecie działalności. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w minioną niedzielę, 17 września w gminnym amfiteatrze. To jedna z najstarszych jednostek w powiecie piotrkowskim. Formacja powstała w 1918 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza Stanisława Kielera.
Przeleciał nad rondem i dachował (AKTUALIZACJA)
Do groźnego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek na drodze krajowej 74 w gminie Wola Krzysztoporska. Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Rondo, na którym doszło do wypadku, jest już od wielu miesięcy pozbawione oświetlenia.
Poważny pożar w okolicach Bugaja
Z odległości nawet kilkunastu kilometrów widoczne były kłęby dymu, które unosiły się nad Piotrkowem. Płonął budynek w okolicach ronda Bugaj, nieopodal ulicy Gipsowej. Na miejscu pracowali strażacy i inne służby. Część miasta pozbawiona była czasowo energii elektrycznej.
Groźny pożar w Sulejowie. Ponad 30 strażaków w akcji
Do bardzo niebezpiecznego pożaru budynku gospodarczego doszło w piątkowe popołudnie w Sulejowie przy ulicy Górnej.
Kolory Polski porwały publiczność
Ponad tysiąc osób kołysało się w rytm muzyki gospel na wyjątkowym koncercie wędrownego festiwalu Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej w Wolborzu. Wystąpił Gospel Joy i Joanna Kołaczkowska.
Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy po remoncie otworzy się na osoby ze szczególnymi potrzebami
Trwają prace budowlane związane z utworzenie dostępnego Biura Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta i Gminy w Rozprzy. Ich celem jest przebudowa części pomieszczeń biurowych na parterze budynku z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.
Gospel Joy i Joanna Kołaczkowska wystąpią w Wolborzu
Filharmonia Łódzka kolejny raz przyjedzie do Wolborza z projektem koncertowym Kolory Polski. To cykl 18 koncertów, które odbywają się w wakacyjne weekendy. Niedawno artyści gościli w Rozprzy, a już w niedzielę (30.07.2023) wystąpią na terenie wolborskiego Pałacu Biskupów Kujawskich.
Festiwal „Kolory Polski” w powiecie piotrkowskim
24. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” zawita w nasze strony. W ramach letniego cyklu zaplanowano koncerty w Rozprzy i Wolborzu, gdzie wystąpi m.in. Joanna Kołaczkowska.
Zebrali tony elektrośmieci
Zdecydowanym sukcesem zakończyła się akcja druhów z czternastu jednostek OSP z gminy Wolbórz. Strażacy włączyli się w ogólnopolską inicjatywę zebrania jak największej ilości elektrośmieci. Liczenie łącznej wagi odpadów wciąż trwa, ale już wiadomo, że mówimy o wielkiej masie.
Zachęcają do pomocy i wspólnej zabawy
Krwiodawcy z Moszczenicy zachęcają do podzielenia się częścią siebie. Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę (23.07.2023) od 9.30 w siedzibie klubu HDK przy ul. Piotrkowskiej 13. Od 16.00 z kolei będzie można wziąć udział w specjalnym pikniku.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat