Artykuły do tagu: Piotrków Trybunalski

Oczyszczające drzewa na rondzie Bitwy Warszawskiej 1920
Dziesięć drzew o właściwościach oczyszczających powietrze zostało zasadzonych na wyspie centralnej ronda Bitwy Warszawskiej 1920. W okresie jesiennym na rondzie pojawią się kolejne nasadzenia.
Szpitalna Akcja Krwiodawstwa już 23 kwietnia
Po raz kolejny krwiodawcy będą mogli podzielić się bezcennym lekiem w szpitalnej akcji zbiórki krwi. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 22 litry, czy w tym roku będzie więcej chętnych?
Czy piotrkowskie szkoły od 1 września zakażą korzystania ze smartfonów
Czy piotrkowskie szkoły pomogą w cyfrowej higienie najmłodszych? Dzieci coraz więcej czasu poświęcają przed ekranami smartfonów, negatywne skutki życia w cyfrowym świecie to nie tylko problemy z postawą ciała i wzrokiem, ale przede wszystkim z samoakceptacją i zdrowiem psychicznym młodzieży. Do apelu „Ratuj dzieci przed telefonami!” wystosowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich dołączają dyrektorzy piotrkowskich placówek oświatowych.
Eliminacje 69 edycji konkursu recytatorskiego w MOK
W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do wojewódzkiego etapu, 69 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie młodzi oraz dorośli mieszkańcy regionu prezentowali m.in. monodramy, poezję śpiewaną oraz formę "wywiedzione ze słowa".
13 Kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 Kwietnia 1943 roku w Berlinie ujawniono informację o zbrodni Katyńskiej dokonanej przez Rosjan na Polakach. W rocznicę tego wydarzenia przedstawiciele m.in. władz miasta i starostwa złożyli kwiaty przy Pomniku Katyńskim znajdującym się obok zespołu klasztornego oo. bernardynów.
Odbył się rajd rowerowy z piotrkowskim OSiR-em
Ponad stu miłośników aktywnego spędzania czasu uczestniczyło w rajdzie rowerowym organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trasa rajdu przebiegała na odcinku Piotrków - Włodzimierzów - Piotrków.
Zderzenie pojazdów na Sulejowskiej
Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło około godziny 10 na ul. Sulejowskiej przy stacji benzynowej, na wjeździe do centrum handlowego.
Edukacja prawna dla młodzieży w Areszcie Śledczym w Piotrkowie
Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim realizuje ogólnopolski program „W służbie prawu”. Funkcjonariusze Służby Więziennej spotkali się z młodzieżą w ramach profilaktyki przestępczości wśród młodocianych.
Wiemy już, kto zasiądzie w Radzie Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim
Prawo i Sprawiedliwość zwycięża w wyborach do Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim. Ten komitet poprawił wynik z wyborów samorządowych z 2018 roku. Wtedy to PiS wprowadził 8 radnych, a tym razem będzie ich o dwóch więcej. Drugą siłą w radzie powiatu pozostaje PSL, który wraz z Polską 2050 Szymona Hołowni utrzymuje 6 mandatów.
Piotrków doczekał się kolorowego muralu
Mocną stroną Piotrkowa nie jest sztuka street artu, na ścianach budynków możemy zazwyczaj znaleźć często wulgarne a nawet antysemickie "dzieła" nawiązujące do klubów sportowych. Cieszy zatem fakt wprowadzenia do przestrzeni miejskiej nowego kolorowego dzieła promującego miasto na ul. Szerokiej
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat