Artykuły do tagu: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej

Drugi dzień Międzynarodowej Wystawy Lotnictwa (ZDJĘCIA)
W niedzielę kolejne atrakcje na piotrkowskim lotnisku w ramach wystawy FLY FEST. Ponownie będziemy mogli zobaczyć spacer po skrzydle na lecącym samolocie, czy przelot FA 50 Fighting Eagle, koreańskich samolotów służących w Polskich Siłach Powietrznych.
Piotrkowskie lotnisko będzie rozbudowane
List intencyjny w sprawie budowy nowych dróg kołowania (DK Charlie i DK BRAVO) na piotrkowskim lotnisku podpisali w sobotę podczas wystawy FLY FEST prezes Polskich Portów Lotniczych Andrzej Ilków i prezes Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Grzegorz Skomorowski.
Fly Fest rozpoczęty. Główną atrakcją spacer po skrzydłach lecącego samolotu
Mnóstwo atrakcji przygotowali organizatorzy XII edycji Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST. Zarówno na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej jak i w powietrzu wiele się będzie działo w ten weekend. Publiczność będzie mogła zobaczyć m.in. pokazy polegające na spacerze po skrzydłach lecącego samolotu dwóch kobiet. Impreza potrwa do niedzieli.
Kolejny Fly Fest już w ten weekend! ZOBACZ FILM
Imponujące pokazy lotnicze, wystawa sprzętu lotniczego, lotnicze wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci – tego wszystkiego będziemy mogli się spodziewać podczas dwunastej edycji FLY FEST w Piotrkowie. Impreza odbędzie się w dniach 6-7 lipca na lotnisku AZP.
Pożary lasów w naszym regionie. Samolot gaśniczy w akcji
Stacjonujący na piotrkowskim lotnisku samolot gaśniczy Dromader został użyty do gaszenia pożaru lasu w powiecie opoczyńskim. Także strażacy mieli w piątek sporo pracy przy pożarach lasów i łąk.
AED dla piotrkowskiego lotniska
AED, czyli przenośny defibrylator trafił do Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Piotrkowskie lotnisko AED otrzymało w prezencie podczas aeroklubowej wigilii.
Wypadek na piotrkowskim lotnisku. Ćwiczenia służb ratunkowych
Mały samolot z jedną osobą na pokładzie kołuje do progu pasa, a w tym samym czasie z północnego zachodu do lotniska zbliża się kolejny mały samolot z dwiema osobami na pokładzie, który z powodu awarii silnika i niskiej wysokości musi wykonać awaryjne lądowanie. Samolot nie zdołał dolecieć do pasa i uderzył w kołujący drugi samolot. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń służb ratunkowych, które miały miejsce we wtorek na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Zawody na celność lądowania [fotorelacja i wyniki]
Blisko 30 zawodników wzięło udział w II Zawodach Samolotowych i Szybowcowych na Celność Lądowania im. Pilota Macieja Jaśkiewicza. Zmagania zorganizował Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.
Wypadek awionetki zrzucającej szczepionki
Awionetka zrzucająca szczepionki dla lisów awaryjnie lądowała w miejscowości Jamno pod Łowiczem. Maszyna przewróciła się do góry kołami. Samolot wystartował z Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Czy ktoś chciał spowodować wypadek lotniczy?
W Piotrkowie doszło do niebezpiecznego incydentu podczas odbywającego się w miniony weekend Fly Festu. W trakcie pokazu, ktoś próbował oślepić laserem pilota śmigłowca w czasie lotu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat